Hľadanie dokonalých spoločenských šiat, ktoré perfektne sadnú a spravia z vás ozdobu každej spoločenskej udalosti, je náročný proces. Rovnako ako takmer každá žena nájde na sebe nejakú nedokonalosť aj na tých najlepších šatách vieme nájsť detaily, ktoré chceme zmeniť.

Niekedy chýba k dokonalosti len malý detail
Niekedy tak po kúpe nových šiat vedú kroky ženy rovno do galantérie, aby si tam kúpila veci potrebné na prispôsobenie tých šiat. Niektoré šaty sa totižto dajú jednoduchým spôsobom vylepšiť. Vkusne môže pôsobiť napríklad ozdobenie pásu vhodnou stuhou, či prámikom. Netreba sa však za každú cenu spoliehať na úpravy, aby ste zbytočne šatám viac neuškodila, ako pomohla. A ak kupujete šaty na poslednú chvíľu ani vám moc času na úpravy neostane a ako sa hovorí, práca chvatná, málo platná. Preto si radšej v pokoji v predstihu vyberte šaty, s ktorými budete spokojná aj bez úprav.

Nájdite si viac času na dôkladný výber
Ako si však vybrať tak, aby o vás ľudia na danej udalosti hovorili, že máte tie najkrajšie spoločenské šaty zo všetkých prítomných dám? Prvé rozhodovanie sa zrejme bude týkať dĺžky šiat. Ak je u vás na prvom mieste elegancia, voľte skôr dlhé spoločenské šaty. Tie predsa len pôsobia oproti krátkym o kus elegantnejšie. Ak vás teraz zamrzelo, že nebudete môcť ukázať svoje nohy, vyberte si dlhé šaty s rázporkom. Stále tak zachováte eleganciu dlhých šiat, ale nebudete musieť kompletne schovať svoje nohy, na ktoré ste právom hrdá.
Čo sa vrchnej časti šiat týka, vkusu sa medze nekladú. Iba ak by ste musela brať ohľad na typ svojej postavy. Ak si však vyberáte šaty s hlbším výstrihom, či také, ktoré odhaľujú chrbát, príde vhod ak budú na prsiach vystužené, aby ste nemusela okrem šiat zháňať ešte aj vhodnú podprsenku, ktorú by nebolo vidno. To môže byť totižto pri šatách, ktoré vás úplne nezahaľujú, problém a zbytočne by ste tým pokazila celkový dojem z vášho vzhľadu. Zdroj obrázka: Shutterstock.com, autor: Inara Prusakova