V nie až tak dávnej minulosti bolo pri stavbe domu bežné, že pôdorys bol riešený spôsobom, pri ktorom bola každá miestnosť striktne oddelená od ostatných. Pred niekoľkými rokmi však začalo byť populárne prepájanie obývačiek a kuchýň.

Otvorte obývací priestor

Áno tento trend môžeme vidieť aj v novších bytoch, ale pri stavbe rodinného domu máte možnosť zájsť ešte ďalej a priestor obývačky spojenej s kuchyňou ešte viac otvoriť smerom do vašej záhrady pomocou populárnych francúzskych okien.

A ako každé okná aj tento druh potrebuje tienenie. Ideálnym tienením pre francúzske okná sú elegantné vertikálne žalúzie. V minulosti boli takéto žalúzie možno niečo, čo sa skôr používalo v kanceláriách, ale aj vďaka popularite francúzskych okien sa už udomácnili aj v našich domácnostiach.

Kuchyňa, ktorá vyzerá moderne 

Ale čo by to bol za moderne riešený pôdorys domu bez modernej kuchynskej linky? V prípade, že je prepojená kuchyňa s obývačkou, stane sa práve kuchynská linka dominantou tohto priestoru. Predsa len, pri obývacích stenách je trend skôr v zmenšovaní a kuchynská linka sa výrazne zmenšiť nedá. Vyžaduje sa totiž od nej, aby poskytla dostatok odkladacieho priestoru na kuchynské vybavenie.

A ako teda vyzerajú v súčasnosti moderné kuchynské linky? Ak čo i len trochu sledujete trendy v bývaní, neprekvapí vás, že v dizajne kuchynských liniek prevláda minimalizmus. Hladký, jednotný dizajn a čisté línie, tak by sa dali v skratke charakterizovať moderné kuchyne.

Ide tu hlavne o udržateľnosť. V minimalistickom štýle nenájdete žiadne zdobenie podliehajúce rýchlo sa meniacim trendom, či iné extravagantnosti. A práve absencia takýchto prvkov predurčuje kuchyne navrhnuté v tomto štýle na to, že budú pôsobiť trendovo dlhé roky.

Zdroj obrázka:
Autor: P11irom / Shutterstock.com