Aj keď dni sa zhruba mesiac už pomaly predlžujú, stále sú zimné večery poriadne dlhé. A ak navyše nie ste fanúšičkou zimy a zimných aktivít vonku, do príchodu teplých mesiacov budete ešte potrebovať aktivity, ktoré by sa dali robiť doma.

Telo nechajte oddychovať a potrápte hlavu
A ideálne ak vám táto aktivita aj niečo dá a nebude to len bezduché sedenie pred televízorom. Ale aby sme televízor tak nedémonizovali. Aj jeho sledovanie vám môže niečo dať ak budete pozerať kvalitný obsah. A nemusí ísť len o náučné dokumenty. Je množstvo filmov, ktoré majú myšlienku, nad ktorou budete rozmýšľať ešte dlho potom ako film skončí. Ak si chcete mozgové závity ponamáhať predsa len o niečo viac, môžete napríklad skladať puzzle. A rovno veľké puzzle 5000. Tie vám dajú určite zabrať a zároveň urobíte niečo pre svoje zdravie. Ako? Je totižto dokázané, že skladanie puzzle slúži ako prevencia pred rôznymi neurodegeneratívnymi poruchami mozgu, ktoré sa môžu vyskytnúť vo vyššom veku.

Chcete niečo zaujímavé vytvoriť?
Máte skôr tvorivú náladu? Môžete skúsiť napríklad štrikovanie. Ak ste to doteraz neskúšala, stačí využiť nekonečnú studnicu informácii, internet a pozrieť si nejaké návody. Možno v sebe objavíte skryté nadanie a podarí sa vám uštrikovať niečo pekné pre seba alebo pre rodinu. Ak ste počas prvej vlny pandémie nepodľahla rozmachu kváskovania, možno je vhodný čas práve teraz. Alebo by ste sa radšej naučila piecť výborné koláče? Smelo do toho! Stačí nakúpiť potrebné suroviny a začať skúšať. Ste skôr umelecká duša? Čo takto sa naučiť hrať na nejaký hudobný nástroj? Samozrejme ak bývate v bytovom dome, treba brať ohľad aj na susedov, takže si na to vyhraďte čas počas dňa, keď ešte nikoho nebudete rušiť pri užívaní si pokojného večera. Zdroj obrázka: Autor: antoniodiaz / Shutterstock.com