Žehlenie vlasov je pre našu korunu krásy poriadna záťaž. Niet divu, že sú čoskoro vysušené, krehké a lámavé. Začnite si žehliť vlasy správe a o svoje kadere sa nemusíte obávať.

Žehlička na vlasy je fantastická domáca kaderníčka. Vlasy vám narovná, zvlní, skučeraví, ale pozor! Dokáže vám ich aj totálne zničiť, ak nepoužívate správnu techniku žehlenia. Osvojením si správneho postupu vám rovné alebo kučeravé vlasy vydržia oveľa dlhšie a čo je najhlavnejšie- vaše vlasy budú krásne, hebké, nevysušené a nepoškodené.

Vyberte si vhodný šampón a kondicionér

Áno, je to článok o žehlení vlasov, ale ich úprava sa začína už pod sprchou. Správne zvolený šampón a kondicionér vlasom poskytne potrebnú výživu a ochranu a zbytočne ich nezaťaží, takže účes dlhšie vydrží.

Použite ochranu pred teplom

Ďalším zlatým pravidlom starostlivosti o žehlené vlasy je ich ochrana pred teplom. Netýka sa to len žehličky, ale aj fénu a kulmy. Akonáhle majú byť vaše vlasy vystavené vysokému teplu, použite špeciálny ochranný sprej alebo krém na vlasy.

Žehlite iba suché vlasy
Netrpezlivosť vás môže stáť prinajmenšom končeky vlasov. Mokré vlasy sú najkrehkejšie, takže pred žehlením ich naozaj dokonale vysušte.
Tip: Spolovice suché vlasy môžete vyrovnať aj s použitím studenej žehličky a fénu – vlasy zachyťte do žehličky ako keby ste ich žehlili, ťahajte dolu a zároveň prameň vysúšajte fénom.

Žehlite po častiach

Suché vlasy pred žehlením dobre rozčešte, rozdeľte do jednotlivých sekcií a každú zvlášť zopnite. Postupne ich uvoľňujte a prežehľujte. Takto vyžehlené vlasy do seba pekne „zapadnú“ a vytvoria dokonalý účes.

Vyberte si správnu žehličku
Zdajú sa vám malé žehličky na vlasy nepraktické? Ak máte kučery do pol chrbta, nemusia vás zaujímať. Menšie žehličky sú určené na kratšie vlasy, lepšie sa s nimi pracuje a výsledok je oveľa efektnejší.
Tip:Medzi žehličkami na vlasy SENCOR nájdete špecialistky na vlasy krátke aj dlhé, kučeravé, vlnité aj rovné. Všetky prešli dlhodobým vývojom a testovaním, aby boli k vlasom šetrné a aby dokázali uspokojiť aj tie najnáročnejšie požiadavky na funkcie. Či už hľadáte žehličku menšiu, nenáročnú alebo profesionálnejšiu, cestovnú s vymeniteľnými žehliacimi plôškami alebo cestovnú, SENCOR je vždy dobrá voľba.

Teplotu nastavte podľa potrieb vlasov
Ak si automaticky nastavíte žehličku na najvyššiu teplotu, nečudujte sa, keď vám vlasy po čase skrepovatejú a začnú sa lámať. Príliš vysoká teplota vlasy ničí. Chce to trochu experimentovania, ktorá teplota je pre vaše vlasy najvhodnejšia, preto začnite od nižších teplôt a postupne zvyšujte. So správnou teplotou vaše vlasy vydržia oveľa viac žehlenia.

Neponáhľajte sa
Žehlenie vlasov nie sú preteky s časom. Pramene vlasov prechádzajte žehličkou pomaly a rovnomerne, aby ste ich už nemuseli prežehľovať. Opakované žehlenie jednotlivých prameňov vlasy zbytočne vysušuje. Tip: Žehličky s technológiou tourmaline kombinovanou s keramikou umožňujú maximálnu kĺzavosť vlasov po žehliacej ploche. Použite vlasové sérum. Vyžehlené vlasy ošetrite dokončovacím produktom. Či už to bude jemný olej, sérum alebo lak na vlasy, špeciálny prípravok udrží váš účes upravený po celý deň. Foto: sencor