Aj keď oficiálne ešte máme jeseň, pomaly, ale isto sa k nám blíži zima. Vianočné sviatky sú tu za pár týždňov a onedlho sa budeme môcť tešiť na začiatok Adventu.

Ak vás to tento rok láka práve do slovenských hôr, vyberte si starú dobrú klasiku v podobe Vysokých Tatier. Práve vo Vysokých Tatrách
môžete zažiť tú pravú zimu.

Upravené zjazdovky
Vo Vysokých Tatrách máte možnosť vybrať si z upravených zjazdoviek. Plne funkčné lyžiarske vleky a zjazdovky vám umožnia do sýtosti si užiť lyžovanie nielen cez deň, ale večerné, či nočné. Upravené zjazdovky nájdete priamo na Štrbskom Plese, ale aj v Tatranskej Lomnici, kde dokonca kúsok od zjazdovky nájdete modernejšie ubytovanie v Tatranskej Lomnici. Užijete si oddych nielen na zjazdovkách, ale aj v moderne vybavených izbách, ktoré vám poskytnú maximálny komfort. Blízkosť upravených zjazdoviek láka vášnivých lyžiarov práve do Vysokých Tatier.

Kam ísť v Tatrách počas zimy?
Ak chcete zažiť pravú zimu vo Vysokých Tatrách, odporúčame vám okrem lyžovania robiť aj iné aktivity. Okrem návštevy Tatranského ľadového dómu, ktorý je dominantou Hrebienka počas zimnej sezóny, odporúčame skúsiť aj sánkovanie z Hrebienka. Odporúčame ísť aj na Skalnaté pleso peši, ale aj lanovkou a nenechajte si ujsť návštevu tatranských horských chát – Rainerovej útulne, Skalnatej chaty, Zamkovského chaty, či Bílikovej chaty. V Tatrách však majte so sebou teplejšie čižmy a nezabúdajte ani na termoponožky, ktoré vám spolu s čižmami poskytnú tepelný komfort. Nezabúdajte si vziať aj trekové zimné topánky, či snehule na krátke prechádzky v blízkosti hotela.

Keď budete v Tatrách, skúste vyskúšať aj bežkovanie na Štrbskom Plese a samozrejmosťou by mala byť povinná prechádzka okolo Štrbského plesa, či k Popradskému plesu. Zažite pravú zimu vo Vysokých Tatrách a príďte si oddýchnuť a zašportovať do našich hôr. Zdroj obrázka: Shutterstock.com