Máte bezproblémový zrak, ktorý vás nesklame pri čítaní, šoférovaní ani pozeraní do televíznej obrazovky? Vážte si ho a starajte sa oň čo najlepšie. Ak takéto šťastie nemáte, budete potrebovať dať očiam to najlepšie, čo trh ponúka, aby ste ich pomohli udržať v stave bez ďalšieho zhoršovania.

Dnes je pre ľudí s problémami so zrakom hneď viacero možností, ako situáciu riešiť. Jednou z nich je laserová operácia, ktorá je však finančne náročnejšia a mala by vás zbaviť dioptrií. Ak vás takéto riešenie neláka, pomôžu vám kvalitné dioptrické okuliare, s ktorými uvidíte ostro, jasno a budete skvele vyzerať.

Ochrana očí

Dioptrické okuliare si musíte chrániť, preto nezabúdajte mať vždy k dispozícii ochranné púzdro a handričku na čistenie sklíčok. Tie pretierajte pravidelne, aby ste sa vyhli poškriabaniu povrchu.

Ak sa rozhodnete si kúpiť kvalitné dioptrické okuliare Versace alebo inú vašu obľúbenú značku, nájdite si najskôr správnu veľkosť. V prípade, že už ste dioptrie mali, budete vedieť, aké rozmery vám treba. Ak vyberáte prvý rám, zmerajte si potrebnú dĺžku nosníka, bočnice a šírku, prípadne aj výšku šošovky.

Následne s rámom budete musieť ísť do optiky, kde vám už dioptrické okuliare prispôsobia na vaše konkrétne požiadavky a veľkosti dioptrií. Môže sa stať, že jedno oko bude vyžadovať inú veľkosť dioptrie ako to druhé. Pracovník vám váš zrak precízne zmeria a vysvetlí aj všetky možnosti.

Do diaľky či na blízko

S modernou technológiou a detailným meraním zraku zistíte, čo vaše oči potrebujú. Dnes už môžete mať jeden model okuliarov na pozeranie do diaľky aj na blízku vzdialenosť. Sklo bude rozdelené a vy nebudete musieť vymieňať okuliare pri rôznych činnostiach. Takto si môžete dopriať jeden kvalitnejší a drahší rám dioptrických okuliarov svetovej značky, v ktorom sa budete cítiť pohodlne a zároveň doprajete to najlepšie vašim očiam.

Zdroj obrázku: megaflopp / Shutterstock.com