Vonku chutí jednoznačne lepšie – pozvite svojich blízkych na terasu alebo do záhrady. No nielen lahodná chuť špecialít urobí tú pravú pohodu. Nezabúdajte, že pekné stolovanie a servírovanie vzbudí u hostí lepší dojem.

Pohodlné sedenie je základ a pohodlný nábytok je zárukou komfortu. Ak práve vyberáte nový záhradný nábytok, dbajte na jeho kvalitu. Ide o vec, ktorá by mala slúžiť niekoľko sezón. Na zvážení je typ sedenia – ak chcete vonku stolovať, vyberajte väčšie stoly a pohodlné stoličky.
Zvoľte si svoj štýl a farby
Vyberte si obľúbené farby a vzory, v záhrade môžete toho skombinovať aj viac ako v interiéri. Neformálne stolovanie v lete si nevyžaduje až také prísne dodržiavanie etikety. Od formálneho stolovania sa líši menším počtom príborov aj pohárov. Taniere a ostatné doplnky zlaďte do jedného štýlu – či už to bude vintage, provence, svieži morský alebo kvetinová romantika je len na vás.

Zelenina nemôže chýbať nech servírujete čokoľvek. Nechajte vyniknúť jej pestrosť v jednoduchých a pritom sofistikovaných miskách.

Chladené nápoje pre pravé letné osvieženie
Asi budete radšej oddychovať, než stále odbiehať do kuchyne pre ďalšie chladené nápoje. Zriaďte špeciálne miesto na ich servírovanie. Stolíky s vnútornou nádobou na ľad udržia nápoje v chlade a navyše vyzerajú štýlovo. Pripravte aj nápoje, ktoré bežne nepodávate a ponúknite ich hosťom v pekných letných pohároch.

Doplnky s osobitým čarom
Obrus, vázy, svietniky, kvetináče, servítky… Prečo si pobyt v exteriéri nespríjemniť doplnkami, ktoré bežne používate na dekoráciu v interiéri? Svoje miesto si nájdu aj počas oslavy a posedenia na terase či na balkóne.