Kombináciou rôznych metód boja proti celulitíde určite dosiahnete pozitívny výsledok. Zbavíte sa tak nielen problému, ktorý vám kazí váš život, ale aj vaše telo sa vám určite poďakuje. To je recept a tá najlepšia záruka vašej dobrej nálady a pohody.

Čo je celulitída?

Stav, s ktorým muži problém veľmi nemajú, no príroda si to zasa vynahradila inde. Ale o tom inokedy. Zvyčajne sa objavuje celulitída u žien vo veku od 25 a vyššie, pričom to samozrejme závisí aj od stavby tela, génov a životného štýlu. Ani to ale nie je problém, krása človeka sa predsa ukrýva niekde inde a v prípade potreby si ju ľahko zvýrazníte diamantovými náušnicami. V dôsledku nahromadenia tuku najmä na stehnách sa objavuje tuberosita kože. Porušenie krvného obehu, štrukturálne zmeny spojivového tkaniva a prítomnosť tukových buniek, ktoré spolu  prispievajú k vzniku celulitídy. Takže kolagén zodpovedný za stav pokožky a jej elasticitu sa aktívne syntetizuje spojivovým tkanivom a doslova zablokuje tukové bunky. Čo pomáha pri celulitíde? Mali by ste mať na pamäti, že pre celulitídu neexistuje žiadny magický prostriedok, ktorý vyrieši tento váš problém takmer okamžite. Ale je to možné inak! Na obnovenie elasticity a krásy pokožky, ktorú viete potom odhaliť aj v nádherných elegantných šatách, odborníci odporúčajú dodržiavať nasledujúce pravidlá.

  1. Znížte používanie uhľohydrátov a tukov

Diéta zohráva významnú úlohu vo vývoji celulitídy. Tým, že preferujete vo svojej strave rafinované uhľohydráty a tuky, výrazne zvyšujete pravdepodobnosť vzniku tohto problému, akým je celulitída. Takéto jedlo môže byť príčinou hyperinzulinémie, ktorá zase vedie k tvorbe tuku alebo lipogenéze.

  1. Nekonzumujte soľ a konzervačné látky

Zvýšené množstvo soli a konzervačných látok udržiava tekutinu v tele. Výsledkom je edém, najmä na nohách a na iných miestach, ktoré sú zároveň náchylné na celulitídu. Okrem iných nepriaznivých dôsledkov nadmerného solenia, by ste si teda mali dať pozor aj z dôvodu možnej tvorby celulitídy. Navyše vám nebudú puchnúť nohy, vďaka čomu si potom môžete dovoliť obuť aj kvalitné Gábor topánky.

  1. Držte sa protizápalovej stravy

Ak chcete poraziť celulitídu, pozrite sa, čo budete jesť. Zahrňte čo najviac produktov s protizápalovými vlastnosťami a odstráňte z vašej stravy produkty, ktoré naopak zápalové procesy spôsobujú. Už po chvíli uvidíte zjavné zlepšenie stavu pokožky. Pomôže vám zoznam výrobkov, ktoré spôsobujú zápal v tele: Cukor v nápojoch, sladkosti, čokoláda, dezerty, nasýtené tuky v mäse a masle, rýchle občerstvenie, pečivo, mrazená pizza a iné spracované a balené výrobky. Potraviny s protizápalovými a pozitívnymi vlastnosťami: Olivový olej, granátová šťava, zázvor, cibuľa, zelená listová zelenina, olejnaté ryby, vlašské orechy, kurkuma a škorica.

  1. Identifikujte alergény 

Vo vašej strave môžu byť prítomné produkty, ktoré sú pre väčšinu ľudí neškodné, ale pre vás naopak problematické. Ide o alergény. Ak ste alergický na niektoré potraviny, nekonzumujte ich. Zhoršujú vašu pohodu a zrejme aj celulitídu. Ak neviete, či ste alergický na niektoré potraviny, pravdepodobne by ste nemali jesť pšenicu, mliečne výrobky a orechy. Často práve tie spôsobujú dosť vážne alergie a ochorenia, o ktorých ani netušíme, no len do momentu, než sa premenia na vážne komplikácie. Nezabudnite na cvičene a svalový tonus, všetko spolu súvisí a má význam. Rovnako tak aj silné kosti sú v boji proti celulitíde obrovským hráčom. Pomôcť môže aj masáž, vodoliečba a ďalšie iné prostriedky, ktoré sa rokmi osvedčili. Záleží to ale od vás a prvkov ktorým sa vyvarujete a naopak začnete vo svojom živote používať.