Každý z nás to už aspoň raz zažil – nepríjemné pocity v oku spojené so začervenaním očnej sliznice. Začervenanie väčšinou sprevádzajú aj nepríjemné pocity ako štípanie, rezanie, pálenie či svrbenie očí, čo však môže vyústiť až do nepríjemnej a celkovej bolesti očí. Všetky tieto iritujúce pocity spolu s vizuálnymi zmenami ako opuch a začervenanie môžu mať mnoho príčin a v žiadnom prípade by sme ich nemali podceňovať alebo zanedbať.


Aké očné kvapky pomáhajú na začervenané oči?
Červené oči sú spôsobené rozšírením či zmnožením spojivkových ciev. Ak je sfarbenie tehlovo červené, ide podráždenie spojivky. Jednotlivé cievy sú posplietané a sú zreteľne viditeľné. Pri vážnejších zápaloch a niektorých patologických stavoch oka prechádza zafarbenie oka až do tmavočervenej farby.
Najčastejšie červené oči poukazujú na bežný problém súvisiaci s únavou a podráždením očí. Dlhé namáhanie očí (pozeranie do monitora počítača, čítanie pri slabom osvetlení a pod.) môže spôsobiť začervenanie očí, ale aj ďalšie príznaky syndrómu suchého oka. Pre okamžitú úľavu doprajte svojim podráždeným a suchým očiam prirodzené zvlhčenie umelými slzami Hyal Drop multi (www.hyal.sk). Vďaka ich jedinečnému zloženiu s kyselinou hyalurónovou bez konzervačných látok sú účinnou zdravotníckou pomôckou pri týchto stavoch.

Medzi ďalšie možnosti, kedy sa očná sliznica zafarbí načerveno, patrí napríklad alergia či prítomnosť cudzieho telesa v oku. Medzi závažnejšie diagnózy, ktoré môžu červené oči indikovať, patria zápal spojiviek alebo dúhovky, akútny glaukóm (zvýšenie vnútroočného tlaku), krvácanie pod spojivkou či rôzne infekcie častí oka. Červené oči nepodceňujte. Môžu byť v mnohých prípadoch predzvesťou závažnejšej poruchy zraku alebo dokonca príznakom mnohých systémových ochorení (cukrovka, reumatické choroby, systémové ochorenia ciev a ochorenia štítnej žľazy, infekčné choroby, nádory a pod.).

Syndróm suchého oka
Syndróm suchého oka je civilizačná choroba, pri ktorej dochádza k zníženiu produkcie sĺz alebo ide o nesprávne zloženie slzného filmu. Najlepším pomocníkom na zmiernenie akútnych príznakov syndrómu suchého oka sú kvapky do očí, ideálne bez konzervačných látok s obsahom optimálneho množstva kyseliny hyalurónovej, ktorá zabezpečí hydratáciu očnej sliznice. Presne také sú očné kvapky Hyal Drop multi!

Ak trpíte na suché oči celoročne, je dôležité, aby ste obmedzili príčiny, ktoré syndróm suchého oka spôsobujú. Starostlivosť o oči v takomto prípade zahŕňa aj:
1. Vyhýbanie sa prašnému, zafajčenému a veternému prostrediu.
2. Nosenie ochrany očí – okuliarov (aj slnečných) alebo aj pokrývky hlavy
3. Vyhýbanie sa klimatizovanému prostrediu, častému striedaniu teplého a studeného prostredia a ostrému svetlu.
4. Obmedzenie pobytu pred počítačom či televíziou.
5. Dostatok spánku a vhodných tekutín.

Súťažte na našej FUN page stránke o tri balenia kvapiek Hyal Drop multi!

Kliknite sem a hrajte:

https://www.facebook.com/casopisharmonia/?ref=bookmarks