Aj keď ešte máme do jari veľmi ďaleko, mnohí z vás sa už neviete dočkať, kedy si budete môcť vychutnávať prvé jarné lúče. S prvými jarnými teplými lúčmi nás to bude ťahať čoraz viac von na záhradu a aj viac času budeme tráviť v prírode. Na jar sa príroda prebúdza, všetko okolo nás kvitne, čo po studenej zime bude výrazná zmena.

Ak radi trávite čas v exteriéri na záhrade, vytvorte si exteriérovú obývačku a užívajte si teplé ročné obdobie práve na tomto mieste.

Pergoly – dokonalá ochrana pred nástrahami počasia
Plynulé prechádzanie z interiéru do exteriéru je dominantným prvkom viacerých moderných rodinných domov. Prechod z interiéru do exteriéru býva väčšinou práve v obývačke, ktorá v moderných rodinných domoch býva prepojená s jedálňou a kuchyňou.

Ak máte takto prepojenú obývačku, kuchyňu a jedáleň, prepojte ich s exteriérovou obývačkou. Aby ste si ale vôbec mohli zariadiť exteriérovú obývačku, potrebujete dokonalú ochranu pred nástrahami počasia. Dokonalú ochranu vám vedia poskytnúť markízy, slnečné plachty, ale akonáhle chcete exteriérovú obývačku, odporúčame vám uprednostňovať pergoly. S pergolami vstupuje interiér do vašej záhrady. Pri výbere pergoly je však potrebné zohľadňovať aj architektúru domu. Na výber budete mať z hliníkových a drevených pergol. Najmodernejšie pergoly nájdete práve medzi týmito dvoma typmi.

Kvalitná dlažba
Ak si chcete vytvoriť pohodlie v exteriérovej obývačke, okrem ochrany pred nástrahami počasia je potrebné vybrať si kvalitnú exteriérovú dlažbu. Kvalitné exteriérové dlažby by mali byť odolné, mali by byť protišmykové a mrazuvzdorné, mali by poskytovať komfort pri chôdzi, mali by mať nadčasový dizajn a hlavne mali by byť z prírodného materiálu. Všetko toto spĺňajú práve kvalitné exteriérové dlažby, ktoré sú vyrobené z travertínu. Ponúkajú výber neutrálnych farieb, ktoré môžu dokonale doplniť a zútulniť váš exteriér, vrátane exteriérovej obývačky.

Zdroj obrázka: Autor: JRP Studio  / Shutterstock.com