Mnohé ženy sa trápia s preplnenými šatníkmi, v ktorých majú oblečenie, ktoré niekoľko rokov ani nenosili. Nájsť potom vhodný outfit na danú príležitosť môže byť ťažšie, preto vznikajú zbytočné zdržania.

Ak nechcete mať s týmto problém, vytvorte si dámsky šatník, v ktorom budete mať len nositeľné kúsky.

Triedenie oblečenia
Ak si chcete vytvoriť takýto šatník, je dôležité najskôr si oblečenie v šatníku vytriediť. Vytvorte si kôpky, na ktoré dáte oblečenie, ktoré nosíte, oblečenie, ktoré nosíte len občas a oblečenie, ktoré nenosíte a dlho ste ho na sebe nemali. Keď budete mať oblečenie pretriedené na tieto tri kôpky, odporúčame oblečenie, ktoré nenosíte, odložiť do vrecka, či krabice a môžete ho ponúknuť buď charite, alebo ho postupne predávať na internetových bazároch.

Kedysi ženy takéto problémy nemali. Kúpili si látky v metráži a dávali si ušiť kúsky, ktoré boli originálne a dali sa nosiť roky. Pozitívom je, že už aj dnes mnohé ženy takto zmýšľajú a radšej si dajú ušiť pár kvalitných kúskov, ako by mali kupovať lacné nekvalitné z fast fashion obchodov.

Oblečenie, ktoré nosíte len občas, si prezrite a popremýšľajte, či k nemu máte čo zladiť. Ak vytvoríte aspoň desať možných kombinácii oblečenia, môžete si ho nechať. Ak nie, dajte ho na kôpku nenoseného oblečenia. Takýmto vytriedení sa zbavíte nepotrebných kúskov a hneď budete vedieť, čo máte v šatníku.

Orientácia na neutrálne farby
Pre vytvorenie šatníka, v ktorom budete mať len nositeľné kúsky, odporúčame zameriavať sa hlavne na neutrálne farby. Prírodné, neutrálne farby sa ľahko kombinujú, sú nositeľné aj o pár rokov, preto by v šatníku nemali chýbať. Ihneď ako otvoríte posuvné dvere, ktoré majú najmodernejší posuvný systém, mala by vám do očí udrieť dominancia neutrálnych farieb. Zdroj obrázka: Autor: / Shutterstock.com