Na Slovensko príde uznávaný Majster Zhen Hua Yang z Číny, ktorý pozná techniky ako pomôcť svojmu telu  uzdraviť sa po chemoterapii, prípadne ho pred chemoterapiou posilniť. Na štvordňovom ozdravnom pobyte s čínskym Majstrom pre onkologických pacientov sa môžete aj osobne s Majstrom Yangom o svojich problémoch porozprávať. Príďte si vyskúšať systém kaligrafického zdravia na vlastnom tele 18. až 21. septembra v Malinove.

Majster Zhen Hua Yang je zakladateľom kaligrafického zdravia, vrátane kaligrafickej jogy. Od ranného detstva sa zdokonaľoval v bojových umeniach a liečiteľských praktikách. Pochádza z rodiny s vyše 400 ročnou tradíciou rodinného systému bojových umení Yang Mian, ktorý rozvíja výbušnosť a vnútornú energiu na liečenie pomocou prirodzených pohybov. Jeho žiačkou na Slovensku je Martina Zaťková, ktorá vďaka systému kaligrafického zdravia vyskúšala jeho liečivé účinky na myseľ, dušu aj fyzické telo.

„Vyrastáme v spoločnosti, v ktorej je nám odmalička podsúvané čo je správne a čo nie. To  nás núti žiť podľa hlavy nie podľa srdca. Prestávate cítiť sami seba, svoje okolie, nedovolí nám prežiť svet na vlastnej koži a spoznať na základe vlastnej skúsenosti,“

organizátorka akcie Martina Zaťková.

 

Majster Yang sa vyše 50 rokov venuje učeniu čínskych bojových umení, Qi Gongu, konfucionizmu, taoizmu, budhizmu a čínskej filozofii. Pracuje so širokým spektrom študentov z rôznych oblastí a vyučuje prakticky využiteľné spôsoby ako pracovať s vlastnou energiou – precítiť ju, kontrolovať, prijímať, vytvárať ju a využívať na samoliečbu. Na návšteve na Slovensku sa Majster bude venovať špeciálne onkologickým pacientom. Najmä zvýšeniu obsahu kyslíku v našom tele, pretože kyslík je výživou pre bunky tela. Ďalej zvýšeniu vnútornej teploty tela. Nie zvonku saunou, ale zvnútra lepšou cirkuláciou krvi. Dôležité podľa Majstra je zbavenie sa strachu. Myseľ pri tomto ochorení upadá do programov strachu, ktorými nervový systém kŕmi každú našu bunku. A bude sa venovať aj strave vhodnej pre onkologických pacientov, aby boli potraviny liekom. Počas septembrového pobytu sa môžu všetci osobne s Majstrom Yangom o svojich zdravotných problémoch porozprávať.kaligrafia

 

„Schopnosť opustiť zaužívanú reakciu a prestať sa správať ako „Pavlovov pes“, je schopnosť, s ktorou dokážete kráčať cestou slobody. Sloboda je to najvyššie, po čom ľudská duša túži, sloboda je to, čo je jej podstatou. A nedá vám ju nikto zvonku, musíte si ju dať sami, zvnútra“, hovorí o svojom vnímaní sveta Martina Zaťková, ktorá založila Lighthouseclube v Trnave.

 

Staré východné praktiky ako je napríklad joga nám otvárajú iné možnosti prístupu k vnímaniu sveta. Spájajú telesné a duševné v jeden celok. V Lighthouseclube v Trnave sa môžete oboznámiť s technikou „Kaligrafickej jógy“, zažiť maľovanie mandál na hodváb, cestovať na Sardíniu a cvičiť na morskom pobreží jogu. Majstrova žiačka Martina Zaťková sa už teraz pripravuje na stretnutie s Majstrom Yangom v septembri počas pobytu v Malinove. Teší sa, ako sa opäť ďalší ľudia naučia lepšie pracovať so svojim telom a budú zas o kúsok zdravší. Tomuto stretnutiu bude predchádzať aj liečivý koncert známej speváčky Simrit, predstaviteľky New Age. Simrit Kaur, je americká speváčka s gréckymi koreňmi. Jej energia a hudba sa ľudí dokáže hlboko dotknúť a preniknúť do ich duše. Jej hudba lieči a posilňuje. Ozdravný pobyt pre onkologických pacientov, ktorý bude viesť Majster Zhen Hua Yang z Číny sa uskutoční v dňoch 18. – 21.9.2018 v Malinove.  Prihlásiť sa môžete na  http://www.lighthouseclub.sk/classes/retreat-pre-onkologickych-pacientov-3/   Špeciálnym bonusom je večer otázok a odpovedi s Majstrom vo štvrtok 20. septembra, kam môže prísť ktokoľvek, nielen účastník pobytu. Vstup je bezplatný.