Nový, v poradí už 14. radový album skupiny Gladiator Deň, čo mal dávno prísť očakávajú jeho fanúšikovia spolu s vianočnými sviatkami. Práve na Štedrý deň tohto roka je naplánované jeho vydanie a po prvom oficiálnom singli Keď som s ňou prichádza skupina aj so svojou prvou vianočnou skladbou. Na tú skupina čakala neuveriteľných 30 rokov.

 

Novinka z dielne skupiny Gladiator obsahuje 12 skladieb, pričom štyri z nich sú už dobre známe. Sú to skladby, ktoré skupina vydala v posledných troch rokoch ako single – Milióny ciest, Zhora dole, Tysi tá a singel, ktorým ohlásili vydanie albumu – Keď som s ňou. Celkovo  je postavená na výrazných melódiách a zaujímavým spôsobom sa vracia ku gladiatorskej albumovej prvotine naspievanej v slovenčine. Ešte koncom minulého tisícročia vyšiel album Viem, kde Boh spí, ktorý je považovaný za najpopovejší v doterajšej diskografii kapely. Bola na nej aj skladba Nebeská linka, ktorá vďaka svojmu klipu bola vtedy považovaná za neoficiálnu vianočnú gladiatorovskú skladbu.

Na tú ozajstnú „plnokrvnú“ vianočnú skladbu si Gladiator počkal až do tohto roku. Vznikla v spolupráci s RTVS, vďaka čomu bol k dispozícii aj Symfonický orchester Slovenského rozhlasu a Detský a dievčenský spevácky zbor. To dodalo skladbe Čas vianočný výnimočnú sviatočnú atmosféru. „Vždy sme si pred Vianocami spomenuli, že by sme chceli mať našu vianočnú skladbu a vždy sme si na ňu spomenuli neskoro. Na tejto pracujeme od minulého roka a tešíme sa, že sme to tentokrát stihli. Obdobie Vianoc máme všetci veľmi radi, páči sa nám krásna vianočná nálada a presne takú sme vložili aj do piesne ‚Čas vianočný‘,“ hovorí o novinke spevák Miko Hladký. Orchestrálnu a zborovú úpravu skladby pripravil dirigent Anton Popovič. Neplánovanie vznikli dve verzie skladby a obe tvoria záver nového albumu.

Album Deň, čo mal dávno prísť obsahuje skladby Georgia Babulica a Mika Hladkého. Nie je bez zaujímavosti, že textami prispeli aj Vlado Krausz a Milan Hodál. Album nahrávala skupina Gladiator prevažne v štúdiu Randal v Seredi a na master dohliadal Zoli Tóth. Skupina Gladiator sa rozhodla tento album vydať na Štedrý deň, čo so sebou prináša niekoľko zaujímavostí. Aby ich najvernejší fanúšikovia nemuseli merať cestu do obchodu práve v tento veľký sviatok, fyzicky ho môžu mať doma už v druhej polovici decembra a 24. decembra sa album objaví v ponuke digitálnych streamovacích služieb.

GLADIATOR – Deň, čo mal dávno prísť

 1. Deň, čo mal dávno prísť (Miko Hladký / Vlado Krausz)
 2. Poď do vody (Georgio Babulic / Vlado Krausz)
 3. Keď som s ňou (Georgio Babulic / Georgio Babulic)
 4. Možno to chce čas (Georgio Babulic / Georgio Babulic)
 5. Nič nemá cenu ako ty (Miko Hladký / Miko Hladký)
 6. Lepší človek (Georgio Babulic / Georgio Babulic)
 7. Milióny ciest (Georgio Babulic / Georgio Babulic)
 8. Zhora dole (Georgio Babulic / Vlado Krausz)
 9. Mám ťa rád (Georgio Babulic / Georgio Babulic)
 10. Ty si tá (Georgio Babulic / Milan Hodál)
 11. Čas vianočný (Georgio Babulic / Georgio Babulic)
 12. Čas vianočný – akustická verzia (Georgio Babulic / Georgio Babulic)

 

GLADIATOR

Miko Hladký – spev, gitara

Tomáš „Livo“ Vereš – gitara, spev

Maroš Hladký – basa

Peter Slamečka – piano, hammond

Georgio Babulic – bicie, spev

 

GLADIATOR – ČAS VIANOČNÝ    3:11

ISRC SKI021801509

Hudba:           Georgio Babulic

Text:              Georgio Babulic

 

Symfonický orchester Slovenského rozhlasu

Dirigent:        Anton Popovič

 

Detský a dievčenský spevácky zbor Slovenského rozhlasu

Zbormajster:            Adrián Kokoš

 

Orchestrálna a zborová úprava: Anton Popovič