Každý z nás si pri zariaďovaní domácnosti „potrpí“ na niečo iné. Niekto si dá záležať na tom, aby bola dokonalá obývačka alebo spálňa, ženy si prídu na svoje pri výbere kuchynskej linky a iné chcú mať perfektne zariadenú kúpeľňu.  

Je to totiž miesto, kde tiež trávime veľa času, niekoľkokrát za deň, a preto by sme jej dizajnu mali venovať dostatočnú pozornosť. V tomto prípade sú dôležité aj detaily, ako je napríklad výber umývadla či vodovodnej batérie.

Vsaďte na kvalitu vodovodnej batérie
Svojho času výber vodovodnej batérie bol takpovediac rutinnou záležitosťou. Na prvom mieste bol praktický účel batérie a otázka dizajnu vôbec nebola dôležitá. Napokon, v ponuke bolo možno zopár druhov batérií, z ktorých sme si mohli vyberať.

Súčasné trendy sú však už oveľa ďalej a dnes berieme do úvahy aj štýlové prevedenie batérie, nezabúdame však ani na jej praktické využitie. V prípade výberu vodovodnej batérie je dôležité položiť si otázku, kde ju budeme inštalovať. Na stenu, priamo na vaňu či umývadlo, alebo ju zabudujeme pod omietku či obklad. Pravdepodobne najbežnejším typom batérie, čo sa týka jej umiestnenia, je batéria stojanová. Ale čoraz viac sa dostávajú do popredia batérie, ktoré sa „schovajú“ pod omietku alebo obklad, tie sa ľahšie udržiavajú a poskytnú viac miesta. Podomietková batéria je veľmi štýlová, zaujímavá svojím prevedením a dizajnom a rovnako aj praktická, lebo vďaka nej získame viac priestoru napríklad v sprche.

Oáza pokoja pre každodennú hygienu
Pri zariaďovaní domácnosti by sme mali byť veľmi dôslední, lebo ako sa hovorí, pokaziť je ľahké, opraviť pokazené býva už niekedy ťažšie. Kúpeľňa je akoby ozdobou nášho domu či bytu, a preto by sme ju mali zariadiť k maximálnej spokojnosti všetkých členov našej rodiny, čo sa týka praktického hľadiska aj štýlového prevedenia. Samozrejme, záleží aj na tom, akými rozmermi naša kúpeľňa disponuje a čo všetko môžeme v nej mať. Samozrejmosťou je určite umývadlo, ktoré nesmie chýbať v žiadnej kúpeľni.

Ak preferujeme kvalitný materiál, hoci trochu ťažší, tak by sme mali zvoliť štýlové keramické umývadlo a v tvare, pre ktorý sa rozhodneme. Môžeme si vyberať z oblých či hranatých umývadiel, to je už otázka individuálneho štýlu. Zdroj obrázku: Who is Danny / Shutterstock.com