Ponúkame vám zaujímavé jarné čítanie pre celú rodinu ako stvorené pre posedenie na vyhriatom balkóne alebo letnej terase. Náš výber tatranských kníh sme zostavili tak, aby si v ňom každý našiel niečo pre seba.

Najúspešnejší nemecký autor detektívok Sebastian Fitzek zapustil korene aj na Slovensku. Jeho triler Pasažier 23 rozpitváva tému návštevníkov obrovských výletných lodí, na ktorých občas bez stopy zmizne jeden z pasažierov. Aj hlavný berlínsky vyšetrovateľ Martin Schwarz prišiel pred piatimi rokmi na výletnej zaoceánskej lodi o manželku so synom a doteraz sa z toho nespamätal. Keď dostane správu, že na spomínanej lodi sa našiel medvedík jeho syna, neváha a prihlási sa na výletnú plavbu. Autor po jeho príchode na loď rozohrá strhujúci a zlovestný príbeh, ktorý vám nedovolí odtrhnúť sa od knihy.

Ella Mills udáva tón zdravej kuchyne v Anglicku. Vo svojej najnovšej knihe Lahodne s Ellou prináša 100 jednoduchých a vegánskych receptov na každý deň. Ak chcete jesť viac zeleniny, táto kniha sa stane vaším dôverným spoločníkom. O jej zdravom spôsobe prípravy jedál sa dozviete aj v ďalších knihách, ktoré vyšli vo vydavateľstve napr. Lahodne s Ellou na každý deň, Lahodne s Ellou a priateľmi či Lahodne s Ellou Smoothies a Šťavy.

Milovníci dobrej literatúry si prídu na svoje pri ďalšej knihe. Kateřina Tučková je nielen veľmi uznávaná česká autorka, ale aj jedna z najprekladanejších. V románe Vyhnanie Gerty Schnirchovej sa dotýka veľmi citlivej témy, keď hovorí o vine a odplate medzi Čechmi a Nemcami. Opisuje odsun a transporty brnianskych Nemcov, ich boj o holú existenciu a zaradenie do nového života. Hlavnou postavou je Gerta, ktorá sa narodila v zmiešanom manželstve Češky a Nemca, čo ovplyvnilo nielen jej život, ale aj život jej dcéry. Pútavo napísaná kniha, z ktorej behá mráz po chrbte o to skôr, že dej sa môže kedykoľvek opakovať.

A teraz niečo, čo poteší každú začínajúcu aj zabehnutú gazdinku. Lulus receptár je zápisník, do ktorého si môžete zapisovať všetky nápady, rady a dobré recepty zo svojho okolia. Je farebný, nápaditý a prehľadný, aby bol vaším spoľahlivým spoločníkom. Autorka receptára Lucia Gažová napísala aj veľmi úspešnú cukrársku knižku Lulus-cukrárka. Jej cukrárske umenie už presiahlo hranice jej rodného mesta a jej recepty si zamilovalo celé Slovensko. Chutné recepty esteticky dotiahnuté do najmenších detailov predstavujú nový trend slovenského cukrárstva. Bonusom jej receptára sú kapitoly Ako ozdobiť tortu? alebo Ako pripraviť candy bar?, ktoré z vás urobia dokonalú pohostinnú gazdinú.


Kniha 12 pravidiel pre život je určená pre všetky vekové kategórie. Jej autor Jordan B. Peterson patrí za posledné roky k najvýznamnejším mysliteľom svetovej scény. Je odvážny a zanietený, aj najkomplikovanejšie myšlienky podáva zábavnou formou. V dobe nevídaných zmien a polarizujúcej politiky oslovil jeho priamy a osviežujúci odkaz milióny čitateľov na celom svete.12 pravidiel pre život vyvracia otrepané frázy o vede, viere a ľudskej povahe a prispieva k transformácii a zušľachteniu čitateľovej mysle a ducha. Netradičným informatívnym štýlom vysvetľuje, prečo máme nechať skejtbordujúce deti na pokoji, aký nepríjemný osud postihne ľudí, čo bez rozmyslu všetkých kritizujú, a prečo by sme mali pohladkať každú mačku, ktorú stretneme na ulici.

 

 

Knihy Anthonyho Williama oslovujú čitateľov na celom svete. Sám pomohol desaťtisícom ľudí, aby sa dostali zo svojich zdravotných problémov a začali žiť plnohodnotný život. V liečivej sile potravín Anthony vysvetľuje vlastnosti každej potraviny, symptómy a ochorenia, pri ktorých môže pomôcť alebo ich úplne vyliečiť. Knihu dopĺňa lahodnými receptami, vďaka ktorým si vychutnáte blahodarné účinky každej potraviny.

www.slovtatran.sk

Súťaž: Hrajte o 6 kníh od Vydavateľstva Tatran

Napíšte dole do komentára, aké recepty píše Ella Mills

Žrebovanie prebehne 26.4. 2019