Kofila

Kofila, tyčinka, ktorej chuť si so žiadnou inou nepomýlime. Už takmer sto rokov ju tiež neomylne spoznávame podľa typického žltého obalu s murínom popíjajúcim kávu. Teraz jedna z najobľúbenejších cukroviniek u nás odložila svoj tradičný kabát a nechala sa inšpirovať najznámejšími umeleckými štýlmi 20. storočia.

Kofila vznikla unikátnym spojením kávy a čokolády už v roku 1923. V tejto dobe navrhol, vtedy ešte neznámy maliar a ilustrátor, Zdeněk Rykr pôvodný, dnes už ikonický, žltý obal. Pre limitovanú edíciu však Kofila dala na svojom obale priestor oslavám výrazných umeleckých smerov 20. storočia. Rykrove dielo je teraz možné vidieť v niekoľkých obmenách, ktoré sú inšpirované secesiou, kubizmom, pop-artom a street artom.

KOFILA SECESNÁ

Kofila

Objavovanie tajomných zákutí miest, no i prechádzky po lese a snenie na lúke medzi kvetinami sú balzamom na každú romantickú dušu. Siahnite po Kofile secesnej a spojte do jedného pôžitok z chuti a krásy. Predstaviteľmi nezameniteľného ornamentálneho štýlu sú český maliar Alfons Mucha a geniálny architekt Antoni Gaudí.

KOFILA KUBISTICKÁ

Kofila

Nad vecami veľa premýšľate a potrebujete ich poznať z rôznych uhlov? Všetko musí dávať zmysel a mať svoj poriadok? Vyberte si Kofilu kubistickú, ktorej geometrické tvary vás naplnia svojou harmóniou. Jedným z priekopníkov kubizmu bol španielsky maliar a sochár Pablo Picasso; na našom území bol jeho hlavným predstaviteľom maliar a grafik Ľudovít Fulla.

KOFILA POP-ARTOVÁ

Kofila

Ak vás baví výstrednosť a váš svet je poskladaný z bláznivých nápadov, farebných obrázkov a naplno pusteného popu, odviažte sa so žiarivými odtieňmi Kofily pop-artovej. Štýl začal vznikať v 50. rokoch v Spojených štátoch a dokázal povýšiť výrobky dennej potreby, reklamu i komiks na umelecké diela. Hlavnú zásluhu na tom majú multiumelec slovenského pôvodu Andy Warhol a americký maliar a grafik Roy Lichtenstein.

KOFILA STREET ARTOVÁ

Kofila

Vnímate krásu betónových blokov a posprejovaných stien? Páči sa vám, ako výrazne dokáže obrázok alebo písmo zmeniť tvár miesta, v ktorom žijete? Tak si dajte Kofilu street artovú. Svetoznámym maliarom ulice sa stal Angličan Banksy. U nás môžete street artistov sledovať napríklad v Bratislave na Továrenskej ulici alebo v Trnave na Špačinskej ceste, kde si môžete maľovanie aj vyskúšať. V najbližších dňoch tak nájdete v obchodoch Kofilu, ktorá vám umožní priniesť si domov kúsok umenia. Vyberte si svoj štýl, vychutnajte si unikátnu kombináciu kávy s čokoládou a načerpajte novú inšpiráciu. Ktorý z umeleckých štýlov vás osloví najviac?