Prírodná liečivá voda, nerušené ticho, vzduch presýtený vôňou ihličia a úchvatné scenérie Nízkych Tatier – to je jedinečná príležitosť reštartovať telo i dušu.

Kúpele Brusno ležia v údolí Slovenského rudohoria na severovýchod od Banskej Bystrice, na severných svahoch Vepra, v ústí doliny zvanej Peklo v nadmorskej výške 424 m. n. m. Z kúpeľov je pekný výhľad nielen na okolité hory, ale aj na končiare Nízkych Tatier, hlavne na dominantnú Prašivú a Veľkú Chochuľu v nadmorskej výške 1 753 m.n.m.

brusno
brusno
Pýcha Brusnianskych kúpeľov je  prekrásny kúpeľný park. Park  predstavuje miesto pokojného a nerušeného oddychu v lone prírody, nielen pre kúpeľných hostí, ale aj pre ľudí z blízkeho okolia. Dominantu parku tvoria stáročné stromy –  lipy, tisy, smreky, topole  a gaštany.  Súčasťou parku sú aj menšie jazierka a fontána.  Socha Krista a kaplnka Sv. Anny umožňujú aj duchovné vyžitie klientov.
K liečebným účinkom sa využívajú pramene prírodných liečivých minerálnych vôd klasifikovaných ako prírodná minerálna voda, vysoko mineralizovaná, kyselka, hydrogén- uhličitanovo-síranovo, vápenato-horečnatá so zvýšeným obsahom hydrogénuhličitanov a síranov, so zvýšeným obsahom vápnika, horčíka a fluoridového iónu, slabo kyslá, studená. V kúpeľnom parku vyviera 7 minerálnych prameňov Ludvig, Paula,Hedviga, Ondrej, Ďumbier, Vepor a vrt ŠHB – 2.
Využívajú sa štyri minerálne liečivé pramene – Ondrej, Ludvig, Paula, Ďumbier.  Všetky pramene majú prakticky rovnaké chemické zloženie, pričom všetky sú využívané na pitnú kúru a prameň Ondrej súčasne k príprave minerálnych uhličitých kúpeľov.
Účinok pitných kúr je najvýraznejší pri ochorení tráviaceho ústrojenstva a účinok minerálnych kúpeľov je najmä pri ochoreniach srdcovo-cievneho a pohybového aparátu.

brusno
brusno

Kúpele Brusno sa špecializujú na liečbu:

  • obehového ústrojenstva (choroby srdca a ciev)
  • tráviaceho ústrojenstva (choroby žalúdka, žlčníka, pečene, pankreasu, tenkého a hrubého čreva atď)
  • chorôb z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou (cukrovka),
  • chorôb z povolania.

brusno
brusno

Od marca poskytujeme liečbu aj pre pacientov s postcovidovým syndrómom, ktorí spĺňajú kritéria pre indikáciu II/12 – stav po prekonaní COVID-19 pri pretrvávaní kardiovaskulárnych ťažkostí, ktoré limitujú denné aktivity, prípadne orgánové poškodenia srdca alebo ciev do 12 mesiacov od ukončenia liečby infekcie. Návrh na kúpeľnú liečbu vypíše kardiológ, internista, alebo všeobecný lekár. Dĺžka liečebného pobytu je 21 dní.
Okrem komplexnej kúpeľnej liečby, ktorá je plne alebo čiastočne hradená zdravotnou poisťovňou a trvá 21 dní ponúkame aj kratšie liečebné, seniorské, relaxačné pobyty a novinkou od jari je Liečebný pobyt zameraný na POST COVID Syndróm.
Všetky služby sú komplexne poskytované v modernizovanom Liečebnom dome Poľana**** – liečebný, relaxačný a hotelový komplex pod jednou strechou, ktorý prekvapí moderným vybavením izieb, nadštandardnou kvalitou služieb. Každá izba má balkón s nádherným výhľadom na okolitú prírodu.

brusno
brusno
brusno

Viacej informácií o kúpeľoch, aktuálne ponuky  a kontakty nájdete na stránke www.kupelebrusno.sk