Zdobenie vianočného stromčeka a celkovo domova je skvelá príležitosť, ako stráviť čas s rodinou a blízkymi. Vianočné rozprávky, varené víno, cukrovinky a koledy, ale aj debaty o rozmiestnení vianočných ozdôb na stromčeku.

Už ste premýšľali, v akých farbách sa ponesú tohtoročné vianočné dekorácie? Klasické farby Vianoc sú strieborná, zlatá a červená. Ak sa však cítite na zmenu a chcete od červenej upustiť, je tu pre vás veľa ďalších variantov! Tento rok sú trendom zamatové vianočné ozdoby, ale aj tlmené farby. Ste milovníkom vintage štýlu? Tak to vás potešia strieborné vianočné dekorácie s dotykom patiny alebo tradičné vianočné figúrky. Biele vzorované ozdoby či nevšedné priehľadné banky s trblietavými hviezdičkami vnútri zase dodajú stromčeku punc luxusu a nevšednosti.

dekoracie

Čarovné vianočné svetielka vás naladia

Romantické svetielka a svietniky sú celoročný hit, aj tak sú však neoddeliteľnou súčasťou vianočnej výzdoby. Možno ste zvyknutí vidieť ich len na vianočnom stromčeku. To je však veľká škoda, pretože vianočné svetielka môžu dokonale skrášliť aj okenný parapet či policu, alebo môžu byť zavesené v priestore a vytvoriť tak atmosféru útulného domova. Trebárs závesná hviezda vytvorí krásnu pohodu, ktorú si môžete užívať počas dlhých zimných večerov.

Adventné dekorácie

Snažíte sa čo najrýchlejšie zohnať adventný svietnik, ale väčšina tých pekných už je dávno preč? Ak sa tento rok chystáte na pohodové Vianoce, najlepším variantom bude zaobstarať si jeden hneď s prvou várkou, ktorá príde do obchodov. Alebo zapojiť celú rodinu a spoločne nejaký vyrobiť. Príprava na Štedrý deň môže byť skvelou príležitosťou pre navodenie príjemnej a pohodovej predvianočnej atmosféry, ktorú si môžete užiť spolu s rodinou a blízkymi a vytvoriť si tak krásne spomienky.

dekoracie

Vianočné trhy

Predvianočné dni sú čarovné a je škoda sústrediť sa len na Štedrý deň, keď si môžete skvele užiť aj celé týždne pred ním! Skvelou príležitosťou sú napríklad vianočné trhy, ktoré vám navodia tú správnu atmosféru. Ak sa potrebujete zastaviť, a oddýchnuť si od upratovania a zháňania darčekov, vianočné trhy sú skvelým riešením.

Vôňa vareného vína, sladké dobroty a veľa skvelého jedla, to je tá pravá vianočná pohoda. Navštevujete radšej trhy, ktoré máte „za rohom“ alebo chcete tento rok zažiť rozprávkovú vianočnú atmosféru vianočných trhov napríklad v Drážďanoch či Jene? Nezabudnite na teplé rukavice, čiapku a šál, nech vás chladné počasie nepripraví o ten čarovný okamih! Tešíte sa, až začnete dekorovať a zútulňovat svoj domov tak, aby u vás prevládala tá pohodová vianočná atmosféra? Ak áno, sme tu pre vás! Tým Bella Rose