Viete, že si mikinu môžete bez obáv vziať do mesta, do práce alebo na párty? Pozrite sa, ako mikinu kombinovať a zažiariť.

Dámska mikina bola dlho kúskom len na doma. Dnes ju môžete vidieť všade. Tento pohodlný kus oblečenia sa pretavil aj do elegantného šatníka a zobrať si ju môžete pokojne aj do práce, k elegantným nohaviciam alebo napríklad k sukni. Ako na to, aby váš outfit nepôsobil s mikinou príliš domácky?

Vezmite si mikinu do práce
Áno, hodí sa aj k elegantnej puzdrovej sukni alebo kostýmovým nohaviciam, no len ak práve nepracujete niekde, kde máte predpísaný dress code. Do menej formálnejšieho prostredia ale poslúži úplne dokonale. Kombinujte ju s dlhou košeľou, ktorá bude spod mikiny vykukovať. Alebo jeden cíp zastrčte do nohavíc. Rovnako tak môžete do nohavíc, ale aj do sukne, zastrčiť predok mikiny. Vďaka tomu zdôrazníte pás a nebudete pôsobiť neforemne

Elegantné mikiny so vzorom
Keď si to môžete dovoliť, určite sa nevyhýbajte ani mikinám so vzorom, potlačou alebo výraznejšou farbou. Práve tie totiž skvelo doplnia jednoduchý kúsok v neutrálnych farbách, napríklad béžové nohavice alebo obyčajné rifle. Pri výbere sa zamerajte na strih – mikina by nemala byť príliš tesná. Vždy dbajte na pohodlie. V mikine by ste sa mali hlavne cítiť dobre.

Popustite uzdu fantáziiDo mesta, na večierok alebo len tak si oblečte mikinu, ktorá bude hrať prím – nech už farebne, vzorom alebo strihom. Kombinujte ju s opätkami a rôznymi materiálmi. Zažiarte napríklad s mikinou v kombinácii s vinylovými nohavicami alebo koženou sukňou. Trendom poslednej doby sú mikinové šaty. Tu ale pozor na strih, určite nechcete pôsobiť ako nafúknutá lopta. Ak sa rozhodnete tento trend vyskúšať, Heureka.sk odporúča voliť mini alebo midi dĺžku a priliehavejší strih. Český zákazníci nájdu dámské mikiny aj na Heureka.cz.

Vyjadrite svoj postoj
Veľmi obľúbenou kategóriou sú mikiny s potlačou, respektíve s nápisom. Nech už je to citát, vyjadrenie postoja alebo pokojne niečo vtipné. Čo takto napríklad „Say no to plastic“, „Womna Power“ alebo „Bez kávy nefungujem“? Vytvoriť si môžete aj vlastný originálny nápis na mikinu. No mali by ste vždy vedieť, čo máte na mikine napísané, aby ste sa vyhli faux pas a nedostali sa do trápnej situácie. Zdroj obrázku: {Cookie Studio} / Shutterstock.com