Potešte seba aj svojich blízkych vianočnou edíciou praliniek Ferrero. Každý adventný deň otvorte jedno sladké okienko kalendára Ferrero Prestige a doprajte si jednu z dokonalých praliniek.

Svojich priateľov rozveseľte milým sladkým darčekom v podobe krabičky Ferrero Rocher alebo Raffaello s pôsobivou mašľou. Vianočnou náladou by mal dýchať aj váš domov, preto ho ozdobte závesnými ozdobami. Vybrať si môžete zlatú plechovú guľu s pralinkami Ferrero Rocher, červenú s Mon Chéri, či belostnú s pralinkami Raffaello. Sviatočnú atmosféru vykúzlite aj so zlatou pyramídou Ferrero Rocher, ktorú môžete servírovať ako sladkú bodku na konci večere. A ak vás baví tvorenie vlastnými rukami, vyrobte si vlastnú dekoráciu s nápaditými detailmi z praliniek Ferrero.

ferrero

Urobte radosť svojim milovaným a spríjemnite im čakanie na Štedrý deň elegantným adventným kalendárom plným praliniek Ferrero Rocher (obr. 1). Formu na 24 muffinov dôkladne nafarbite zlatým sprejom. Do každého otvoru vložte pralinku Ferrero Rocher alebo drobný darček. Na spodnú časť zlatých papierových košíčkov na muffiny napíšte fixkou čísla od 1 do 24 a priklopte nimi pralinky. Hotový kalendár dozdobte stuhou a vianočnými ozdobami.

ferrero

Z praliniek Mon Chéri, vykrajovačov na pečivo a farebného vosku môžete vytvoriť nápadité ozdoby, ktoré pristanú vetvičkám v adventnej váze (obr. 2). Jednoducho nalejte roztavený vosk do vykrajovača na papieri na pečenie, špajľou vytvorte dierku na zavesenie, prilepte pralinku Mon Chéri a všetko zaveste na zimné vetvičky. K tejto dekorácii sa hodia aj špirálovité sviečky, ktoré si môžete vytvoriť doma. Stačí vziať bežnú sviečku, ponoriť ju knôtom dole do pohára s horúcou vodou a len čo vosk zmäkne, opatrne sviečku vybrať a rolovaním na papieri na pečenie vytvoriť špirálovitý tvar. Sviečku je možné farebne ozvláštniť aj namáčaním v rozpustenom farebnom vosku.

ferrero

Na Štedrý večer by mala sálať slávnostná atmosféra z každého detailu. Pohrajte sa preto aj s prestieraním na sviatočnej tabuli (obr. 3). Vezmite si plátenný obrúsok a pozdĺž všetkých 4 okrajov prilepte saténovú stuhu. Obrúsok poskladajte do tvaru stromčeka a jeho špičku korunujte žiarivou zlatou pralinkou Ferrero Rocher.

ferrero

Vianočné stolovanie, to nie je iba štedrovečerná večera, ale aj ďalšie dni plné spoločného jedla pri prestretej tabuli. Milé uvítanie príbuzných a priateľov pri stole zaistí menovka s pečaťou (obr. 4). Zožeňte si gombík s vianočným motívom, ktorý lepidlom pripevníte na korok. Pripravte si pevný perleťový papier zložený tak, aby sa mohol postaviť na stôl. Nahriatym voskom a novo vytvoreným pečatidlom na korku vytvorte ozdobnú pečať, ktorou na perleťový papier pripevníte šnúrku s pralinkou Raffaello. Ďalšou pečaťou môžete pripevniť ozdobnú vetvičku, či akúkoľvek ďalšiu vhodnú dekoráciu. Meno hosťa napíšte na zvláštny kúsok papiera, prilepte na ozdobenú kartu a tešte sa na jeho potešený úsmev, až svoju menovku objaví.

O spoločnosti Ferrero

Ferrero Group je globálna spoločnosť v súkromnom vlastníctve rodiny Ferrero. Jej história sa začala písať v roku 1942 v severotalianskom meste Alba, kde si zakladateľ spoločnosti Pietro Ferrero počas druhej svetovej vojny otvoril malú cukráreň. Na výrobu lákavých a cenovo dostupných výrobkov začal používať lieskové oriešky z miestnych zdrojov. Spoločnosť sa v priebehu rokov rozrástla a stala sa jedným z popredných výrobcov cukroviniek v Európe a zároveň jednou z najväčších na svete. K portfóliu spoločnosti patria vedúce značky na trhu ako je napríklad Nutella, Tic Tac, Ferrero Rocher, Kinder Surprise a Kinder Bueno.