Tiež sa už neviete dočkať leta? Pri pohľade do kalendára to vyzerá, že aspoň jar je už za rohom, ale nenechajte sa zmiasť, na typicky jarné počasie si ešte počkáme. Zatiaľ sa však môžete navnadiť aspoň predstavovaním si vašej najbližšej letnej dovolenky.

Nádherné destinácie sú aj v Európe

Ak vás už nebaví pozerať sa na sychravé počasie vonku, čo takto zatiahnuť látkové rolety, pripojiť sa na internet a začať plánovať letnú dovolenku? Prvotná otázka vždy znie, kam sa tento rok vybrať?

Čo takto nejaký ostrov? Nebojte sa, nebudeme hovoriť o nejakej prehnane drahej exotike. Krásne ostrovy sú aj na území Európy. A dokonca aj také, ktoré sú voči turistom prívetivé nielen cenovo, ale aj možnosťami, ako tráviť dovolenku.

Teraz však máme na mysli jeden konkrétny ostrov, ktorý je najväčším z Baleárskych ostrovov a zároveň aj najväčším ostrovom celého Španielska. Áno, reč je o rodisku Rafaela Nadala, o Mallorce.

Mallorca sa vám zapáči bez ohľadu na to, čo od dovolenky očakávate

Dovolenku na Mallorce si užijete, nech máte prakticky akékoľvek očakávania. Ak vás láka hlavne more, to je na Mallorce naozaj krásne a naviac teplé. Pridajte si k tomu dlhé piesčité pláže a máte dokonalú dovolenkovú idylku.

Ak vás náhodou vylihovanie na pláži omrzí, môžete preskúmať nádhernú prírodu. A kam večer, keď sa vrátite z pláže, či z „prieskumu“ okolia? Ak sa rada zabávate, Mallorca si vás získa svojim bujarým nočným životom.

V prípade, že hľadáte skôr kľudnejšiu dovolenku, nemusíte sa báť, žeby na Mallorce bola na každom rohu párty trvajúca až do skorých ranných hodín. Nájdete tu mnoho pokojných romantických miest, krásne historické pamiatky, ale aj hlboké jaskyne a divoké útesy.

Výhodou Mallorcy je aj to, že okrem španielčiny tu množstvo obyvateľov ovláda aj angličtinu a nemčinu. Takže ak nie sú vaše znalosti jazykov obmedzené len na svoj materinský, slovenčinu, nebudete mať problém sa na Mallorce dohovoriť.

Zdroj obrázka:

Autor: Marina Kryuchina / Shutterstock.com