Masáž  je jedným z najstarších spôsobov, ako uvoľniť telo a myseľ. Čuch je zase jedným z najviac evokujúcich zmyslov. Aromaterapia je holistická terapia, ktorá vníma stav tela a mysle.

Naprieč rozmanitými kultúrami sa už po niekoľko tisícročí potvrdzujú blahodarné účinky masáží na človeka. Najmä v súčasnosti, keď je väčšina dňa naplnená prácou, stresom a neustálym zhonom, je viac ako dôležité, nájsť si čas na oddych a relaxáciu.

Aromaterapia
Čuch je jedným z najviac evokujúcich zmyslov. Vône sú schopné vyvolať emócie a spomienky. Na vône reagujeme skôr emocionálne ako intelektuálne. Každý je schopný okamžite povedať, či sa mu niektorá vôňa páči alebo nie. Vône v sebe nesú správu, posolstvo a ovplyvňujú nás veľmi jemným spôsobom, a to i napriek tomu, že niekedy ani nevieme, že niečo voniame. Každý z nás je unikátnym posolstvom, a tak iba unikátny „liek“ bude pre každého postačujúci. Preto musíme vyberať pre danú osobu takú „liečbu“, ktorá vyváži jej nedostatky a rozvinie jej vlohy. Aromaterapia predstavuje jeden zo spôsobov využitia prírodných síl na liečebné účely. Je to holistická terapia, ktorá berie do úvahy stav mysle a tela. Esenciálne oleje sú „životné látky“, ktoré vznikajú spolupôsobením rastlín a slnečného svetla. Preto môžeme chápať éterické oleje aj ako poslov energie a vedomia. Každý z nás rozlišuje silice na tie, ktoré mu voňajú príjemne, a tie, ktorých vôňa je pre neho neprijateľná. Nesmieme preto pri výbere éterických olejov podceňovať osobné vnímanie jednotlivých vôní. Napriek tomu, že éterické oleje môžu mať okamžitý účinok, väčšina disharmónií dlhodobého charakteru si vyžaduje trpezlivosť ducha.

Spojenie reality s emóciami
Kľúčové spojenie reality s našimi emóciami zabezpečuje najmä čuch. Naša myseľ dokáže pripraviť telo na relaxačné zážitky. Na tomto princípe je postavený aj exkluzívny výber éterických olejov v zmesi Tranquillity. Je vytvorený prevažne z cédrového dreva, zo sladkého pomaranča a z damašskej ruže. Pri príležitosti dvadsiateho výročia kozmetiky pripravila značka Comfort Zone nový inovatívny rituál pre lepší spánok. Pro-sleep masáž pomocou špeciálnych štetcov si môžete dopriať na Slovensku exkluzívne v ZION SPA PREMIUM. „Vône hrajú v našom živote dôležitú úlohu pri výbere ingrediencií jedál, parfumov, ale aj pri hľadaní celkového duševného pokoja. Je vedecky dokázané, že esenciálne oleje môžu byť použité aj na dosiahnutie vysoko špecifickej a skutočne systémovej liečby. To je základom aj pre aromaterapiu. Je to prírodná liečba, ktorá je užitočná pri riešení problémov rôznej povahy, či už tých fyzických – kožné nedokonalosti, svalové bolesti, alebo emocionálnych problémoch,“ hovorí Anna Jarinová, riaditeľka ZION SPA na Slovensku. Zmesi aromatických olejov využívajú profesionálne salóny a spa, ale sú súčasťou už aj produktov domácej starostlivosti o pleť. „Dôvodom, prečo sme si pre naše procedúry vybrali rad Tranquillity od Comfort Zone, je, že pomáha našim hosťom k príjemnej relaxácii a lepšiemu spánku. Vyvažuje telo a myseľ, vytvára pokoj a znižuje stres a napätie,“ hovorí Anna Jarinová.

Na pokojný spánok
V súčasnosti, keď je cestovanie každodennou súčasťou nášho života a musíme prekonávať problémy s časovým posunom, je každá pomoc vítaná. Nový inovatívny rituál Tranquillity PRO-SLEEP bol vytvorený tak, aby masáž špeciálnymi štetcami v kombinácii s olejmi efektívne uvoľnila telo aj myseľ. „Zníži sa tak napätie, odstránia sa problémy so spánkom a je vynikajúcim pomocníkom pri ťažkostiach s časovým posunom, tzv. jet lag,“ hovorí Tereza Sičáková, Brand manager Comfort Zone. Terapeut sa počas šesťdesiatminútovej procedúry sústreďuje na tri najdôležitejšie zmysly – čuch, sluch a hmat. „Postupne celé telo opatrne poleje olejom a pomocou masáže špeciálnymi štetcami a ručnej masáže sa uvoľnia všetky unavené svaly. Nastane hlboká relaxácia, ktorá je nevyhnutná pre načerpanie nových síl,“ hovorí Tereza Sičáková. Po terapii budete okrem nádhernej vône dreva, pomarančov a ruží cítiť aj maximálne uvoľnenie. Odmenou vám bude nielen dobrý pocit, ale aj pokojný spánok.

Spracovala AHT