Domáci wellness

Máte pred sebou víkend osamote a neviete sa rozhodnúť, ako ho strávite? Počas voľných chvíľ robte to, čo máte najradšej. Doprajte si neskoré vstávanie, nakupovanie, obed s priateľmi v meste a večer drink. Alebo zrelaxujte a premeňte svoj domov na dokonalé SPA wellness centrum!

Každá žena potrebuje chvíľu len pre seba. No povedzme si úprimne, nájsť si čas a mať možnosť si ho užiť podľa svojej ľubovôle, nie je vôbec jednoduché. Preto by ste si mali každý takýto vzácny moment užívať. Zregenerujte telo a myseľ po náročnom období v práci či vo vzťahoch a aspoň na chvíľu zabudnite na zhon a povinnosti bežného dňa. Nikam necestujte, zostaňte doma v pohodlí vášho bytíku či domčeka a vytvorte zo svojej kúpeľne dokonalé SPA centrum.

Perfektná atmosféra

Na výrobu domáceho SPA s tou pravou relaxačnou atmosférou budete potrebovať len niekoľko maličkostí. Začnite výberom príjemnej hudby a zadovážte si kvalitný reproduktor, alebo si dajte hudbu priamo „do uší“ z vášho telefónu. Rádio, v ktorom „šuští“, vás bude len zbytočne vyrušovať. Aj keď preferujete hip-hop, tanečnú hudbu či horúce latino, spravte tentokrát výnimku a stavte na pomalšie relaxačné tóny či zvuky prírody. Vyhľadajte si online playlist s jemným jazzom, soft popom alebo trip hopom, ktoré podporia vašu relaxáciu.

Ďalším krokom je úprava svetla: zhasnite lampy a zažnite sviečky. Nechajte svoju myseľ len tak sa túlať a svoju predstavivosť podporte svojou obľúbenou vôňou. Ak nemáte radi vonné tyčinky, skúste aromaterapeutický olej vo vonnej lampe alebo klasické vonné sviečky. Správne vybraté vône vás v mysli prenesú do ďalekých exotických krajín alebo na sviežie lúky pod horami.

Výber záleží len vás

Nezabúdajte preto ani na mäkké a vyvoňané uteráky a pohodlný župan, ktoré vás budú po kúpeli čakať. Siahnite po najjemnejších materiáloch, aby ste sa cítili „ako v bavlnke“. To si určite zaslúžite! Pri kúpaní nezabúdajte ani na dopĺňanie tekutín a niečo malé chutné pod zub. Ideálna je šálka teplého zeleného čaju či svieža limonáda s uhorkami a zázvorom a k tomu nejaké nakrájané ovocie. Pre väčšie pôžitkárky je tu možnosť pohára sektu či čokoládové pralinky. Je to na vás.

Kúpeľ pre zmysly

Základom všetkých procedúr v SPA salónoch je kúpeľ. Optimálna teplota vody by sa mala pohybovať v rozmedzí 30 až 32°C. Pri vyššej teplote vám môže priveľmi klesnúť krvný tlak a začnete pociťovať únavu. Hlavne tie, ktoré trpíte na nízky tlak by ste si mali na teplotu vody dávať väčší pozor a starostlivo vnímať svoje telo – ak sa vám začne krútiť hlava, okamžite doplňte studenú vodu a z vane radšej pomaly vylezte.

Aromaterapiu využívali už antické národy, tak prečo sme ju nevyskúšali aj my? Do vody kvapnite pár kvapiek obľúbeného esenciálneho oleja, napríklad s vôňou levandule pre lepší spánok či citrusov pre extra dávku energie. Zo širokej ponuky vôní s rôznymi účinkami, si určite vyberiete tú pravú aj vy.

Milujete vaňu plnú peny?

Pozor na príliš parfumované peny do kúpeľa, radšej siahnite po neparfumovaných výrobkoch, prípadne s veľmi jemnou vôňou. Aj priveľa intenzívnej vône či miešajúce sa rôzne vône vám môžu pokaziť zážitok z oddychu.

Skrášlite sa doma

Dlhší čas vo vani využite na menšie procedúry. Veľa z nich zvládnete hravo aj sama. Začnite telovým pílingom, ktorým odstránite odumretú pokožku a ktorý taktiež zmierňuje celulitídu. Ak je vaša koža suchá so sklonom k podráždeniu, vyberte si prípravok s čiastočkami cukru. Mastnú a normálnu kožu ošetrite pílingom na báze soli.

Po kúpeli pokožku hydratujte telovým mliekom alebo olejom. Vyskúšajte napríklad extrakt z rakytníka, ktorý pokožku zvlhčí a dodá jej nádherný vzhľad. Pleť na tvári zatiaľ ošetrite tohtoročným hitom, uhlíkovou maskou, ktorá účinne čistí a zároveň redukuje nedokonalosti pleti.