Detská izba je z hľadiska zariaďovania v istom zmysle špecifická. Prechádza totižto určitým vývinom počas toho ako vaše dieťa, resp. deti starnú. Iste aj obývačku, či kuchyňu zvykneme po rokoch vynoviť, ale to v podstate len zamieňame staré zariadenie za také isté nové.

Stôl je základ

Detská izba sa postupom rokov úplne pretransformuje. Na začiatku je zariaďovaná s dôrazom na to, že bude slúžiť hlavne na hranie, ale postupom času slúži stále viac na školské a študentské povinnosti a stáva sa z nej študentská izba. Ak ste práve vo fáze, že sa chystáte pretransformovať detskú izbu na študentskú, máme pre vás niekoľko rád týkajúce sa toho podstatného, čo bude váš študent potrebovať.

Samozrejme, základným kusom z kategórie nábytku pre mládež je jednoznačne stôl. Musí byť dostatočne veľký, aby na ňom bol priestor pre počítač, prípadne aj tlačiareň a stále poskytoval priestor na rozloženie si kníh, zošitov a iných vecí potrebných pre štúdium.

A zabudnúť nesmieme ani na osvetlenie stola. To môže sprostredkovať stolová lampa položená na stole a v prípade, že na ňom nie je dostatok miesta, môžete ju pripevniť na stenu, prípadne kúpiť stojacu lampu, ktorú umiestnite vedľa stola.

Dostatok úložného priestoru na všetko

Aby nevznikol na stole neporiadok, je potrebný aj úložný priestor pre zošity, perá, náplne HP a rôzne iné veci, ktoré by mali byť v blízkosti stola. Niekoľko zásuviek preto vždy príde vhod a dodatočný odkladací priestor môžu tvoriť aj poličky nad stolom.

Práve hľadanie dostatočného priestoru na uloženie všetkého možného býva v študentských izbách často problém. Predsa len nezanedbateľný priestor zaberie stôl, k nemu stolička a nevyhnutná je aj posteľ a nejaká skriňa na oblečenie. Dodatočný úložný priestor môžete vytvoriť menšími poličkami, ktoré budú „rámovať“ dvere. Vznikne tak ideálny priestor na knihy a keď aspoň na niektoré z týchto poličiek umiestnite úložné boxy, vznikne priestor aj na všeličo ďalšie. Zdroj obrázka Shutterstock.com