Vedeli ste, že až 85 % času trávime v interiéri? Celý deň sa zdržujeme v práci, doma, v škole či vo fitnescentrách. Najdôležitejšie a najčastejšie požiadavky pri kladení nárokov na životné či pracovné prostrediu sú v súčasnosti ticho, zdravie a čistý vzduch.

Všetky tieto parametre dokonale spĺňa Modrá akustická doska s Activ’Air® z produkcie spoločnosti Rigips. Na trh bola uvedená v roku 2010 a odvtedy sa stala jednou z najpredávanejších vo svojej kategórii. Modrá akustická doska s Activ’Air® je multifunkčné riešenie, pretože má viaceré skvelé vlastnosti. Táto sadrokartónová doska ponúka najvyspelejšie technológie v oblasti sadrokartónu. Okrem významného zlepšenia akustiky a vnútorného ovzdušia rieši aj požiarnu odolnosť. Pokiaľ ide o hlučnosť, veľmi účinne znižuje vzduchovú nepriezvučnosť medzi dvomi miestnosťami, prípadne susednými bytmi.

Technológia Activ’Air® je unikátne patentované riešenie, ktoré dokáže až 70 percent koncentrácie škodlivého formaldehydu z ovzdušia znížiť na viac ako 50 rokov. Formaldehyd je najčastejšie sa vyskytujúca voľne prchavá organická látka napríklad v nábytku, kobercoch, textíliách, podlahách, ale dokonca aj v čistiacich prostriedkoch a v cigaretovom dyme. Viac info na www.rigips.sk