Svadobná sezóna bola pre pandémiu koronavírusu pozastavená a viaceré páry boli nútené presunúť termíny o pár mesiacov neskôr, väčšinou ale na budúci rok.

Ak vás ale na jeseň, alebo o rok čaká svadba, na ktoré dôležité veci by ste si plánovaní svadby nemali zabúdať?

Výzdoba by mala ladiť s priestormi
Ak už máte rezervované priestory, nezabúdajte na to, že výzdobu týchto priestorov je potrebné ladiť nielen s kyticou, ale aj s priestormi. Ak budete mať svadbu niekde na vidieku, v moderne vybavenej stodole, v dreveničke, či vo vidiecky ladených priestoroch, inú ako lúčnu svadobnú výzdobu vám neodporúčame. Ak budete mať svadbu v kaštieli, v historických priestoroch, takéto priestory si vyžadujú tzv. glamour výzdobu. Je určená pre tých, ktorí majú radi lesk a luxus.

Obrúčky prispôsobiť snubnému prsteňu
Pri výbere obrúčok je tiež veľmi dôležité, aby materiálovo ladili k ostatným šperkom, ktoré žena a aj muž nosia. Zároveň je veľmi dôležité obrúčky prispôsobiť k snubnému prsteňu. Spravte si prieskum a vyhliadnite si obchod s obrúčkami, ktoré vám dokážu vyrobiť obrúčky na mieru. Obrúčky si musíte vedieť predstaviť nosiť aj o pár rokov, preto si dávajte záležať na výbere materiálu a štýlu. Uprednostňujte obrúčky s diamantmi pred obrúčkami so zirkónmi.

Svadobné oznámenia objednávajte včas
K výzdobe je potrebné zladiť aj svadobné oznámenia. Odporúčame vám zajednávať si ich ale skôr. Ak už budete mať predbežný zoznam hostí, viete, koľko pozvánok budete potrebovať. Je lepšie objednať do rezervy, ako by mali chýbať. Ideálne, ak si nájdete agentúru, ktorá vám okrem svadobných oznámení dodá aj svadobné obálky, etikety a nálepky, menovky, číslovanie stolov, menu/ program karty, zasadací poriadok, knihy hostí a aj fotorekvizity. Menovky na stôl odporúčame doobjednávať neskôr, keď už budete mať 100% istotu, kto vám na svadbu príde. Môže sa stať, že sa vám počet hostí ešte upraví. Zdroj obrázka: Autor: Dragon Images / Shutterstock.com