S pribúdajúcim vekom všetko na našom tele starne a ani oči nie sú výnimkou. Často berieme dobrý zrak ako samozrejmosť a správnu starostlivosť zanedbávame. Nezáujem o naše oči sa nám neskôr môže vypomstiť, pretože zmeny vo videní môžeme postrehnúť už neskoro. Aj preto sú pravidelné kontroly u očného špecialistu nutnosťou, ktorú by ste mali absolvovať aspoň raz za dva roky.

Je dokázané, že poškodenia sietnice sa v ranom štádiu dajú zachytiť len odborným vyšetrením. Zhoršeniu zraku však môžete aj predchádzať. Ako? Začnite výživou.

Záhadný luteín a zeaxantín
Takmer všetci vieme, že vitamíny C a E nás zbavujú voľných radikálov a omega-3 mastné kyseliny zvyšujú pružnosť ciev. Tým dopomáhajú správnemu prekrveniu očí a očnej sietnice. Na čo však potrebujeme luteín a zeaxantín? Ich úloha je pri videní kľúčová. Nazývame ich žlté pigmenty alebo žltá škvrna či makula a nachádzajú sa uprostred sietnice. Iba vďaka nim vie sietnica poriadne zaostriť! A o tom, kedy potrebujeme mať poriadne zaostrené, ani nemusíme písať… Výnimočný luteín okrem výživnej funkcie pôsobí aj ako biologické „slnečné okuliare“, takže chráni oči pred UVA a UVB lúčmi.

Otestujte svoj zrak pomocou Amslerovej mriežky


Pozerajte sa na mriežku asi z 30 cm vzdialenosti. Najskôr jedným okom, potom druhým. Ak pozorujete akékoľvek zmeny vo videní, napríklad pokrivené alebo prerušované čiary, či tmavé škvrny, ihneď sa objednajte k očnému lekárovi. Keď ste počas testovania žiadne zmeny vo videní nezaregistrovali, gratulujeme vám. Napriek pozitívnemu výsledku vám však odporúčame chodiť na pravidelné kontroly (aspoň raz za dva roky) k očnému špecialistovi, ktorý vie vďaka svojim prístrojom skontrolovať omnoho viac ako tento jednoduchý test.

Na dobrý zrak v každom veku je tu Ocuvite!
Pozorujete s pribúdajúcim vekom zmeny vo videní? Podporte ostrosť svojho zraku cielenou výživou! Vo výživových doplnkoch Ocuvite Complete a Ocuvite Luteín forte nájdete optimálne množstvo nutrientov, ktoré si telo nevie samo vytvoriť – karotenoidy luteín a zeaxantín, omega-3 mastné kyseliny, zinok, selén a vitamíny C a E. Pomáhajú neutralizovať voľné radikály a redukovať oxidačný stres v oku. Viac o výživových doplnkoch Ocuvite Complete a Ocuvite Luteín forte sa dozviete na www.ocuvite.sk.

SÚŤAŽ:
Odpovedzte správne na súťažnú otázku a traja z vás vyhrajú jedno balenie výživového doplnku Ocuvite Luteín forte. Súťažná otázka: Obsahuje Ocuvite Complete aj Ocuvite Luteín forte karotenoidy luteín a zeaxantín?

Áno
Nie

Odpovede píšte priamo do komentárov pod článkom, troch z vás vyžrebujeme 14.12. 2018