Štítna žľaza (glandula thyreoida) produkuje 3 hormóny nesmierne dôležité pre správnu funkciu celého ľudského organizmu.


Sú nimi:
tyroxin (T4) a trijodtyronin (T3) – hormóny, ktoré ovplyvňujú rast, riadia látkovú výmenu, vývoj mozgu, kostí a svalov,

kalcitonin – hormón zodpovedný za znižovanie vápnika v krvi.

Súčasťou štítnej žľazy sú prištítne telieska (glandulae parathyreoidae) produkujúce hormón parathormon (PTH), ktorý narozdiel od kalcitoninu zvyšuje množstvo vápnika a tiež reguluje množstvo fosforu v krvi.

Akonáhle z nejakého dôvodu klesne hladina vápnika v krvnom obehu, začnú prištítne telieska vylučovať parathormon, ktorý je zodpovedný za odovzdávanie vápnika z kostí. Ak hladina parathormonu klesne ešte viac a ani zásoby vápnika v kostiach už nestačia, môže dôjsť k tetanii a nebezpečným ochromujúcim svalovým kŕčom. Nadmerne stúpajúca hladina vápnika v krvi následne spôsobuje vylučovanie hormónu kalcitoninu štítnou žľazou, a tým sa doslova zabrzdí produkovanie parathormonu.

Z uvedeného vyplýva, že všetko so všetkým súvisí a štítna žľaza prostredníctvom hormónov diriguje chod ľudského organizmu a zasahuje do všetkých jeho procesov. Ak je pri akýchkoľvek poruchách štítnej žľazy (hypofunkcia, hyperfunkcia, struma…) prítomný syntetický hormón, hypofýza nedáva povel štítnej žľaze, aby vyrábala vlastné. Týmto procesom tak stráca svoju prirodzenú funkciu, postupne atrofuje a stáva sa nefunkčnou. Navyše stráca možnosť na vytváranie parathormonu a kalcitoninu prištítnymi telieskami, ktoré ani pri podávaní syntetických hormónov nie sú prítomné.

Na zabezpečenie správnej funkcie štítnej žľazy je v ponuke jedinečný tekvicový olej s aktívnym organicky viazaným jódom – Fortuna Vitae. Je to patent prof. Ing. Ivana Turianicu, DrSc. a je považovaný za jeden z najväčších svetových objavov v biochémii, ocenený a uznaný špičkovými odborníkmi z Cambridgeskej univerzity.

Fortuna Vitae – originál prof. Turianica je vhodná pre ochorenia štítnej žľazy, akou je zvýšená (hyperfunkcia) a znížená funkcia štítnej žľazy (hypofunkcia). Je to jediný nám známy bezpečný prípravok, kde sa nemusíme obávať predávkovania, práve vďaka jej organicky viazanej forme jódu je Fortuna Vitae účinná aj v prípade, že bola nasadená liečba syntetickými hormónmi (rieši dôsledok nie príčinu!).

Ryby a riasy obsahujú rovnako ako všetky živé organizmy organickú formu jódu, ale len v nevyhnutnom množstve, potrebnom pre ich vlastnú existenciu. Zvyšok tvorí anorganická forma jódu. Viac sa dočítate v článku Organický verzus anorganický jód.

A prečo práve tekvicový olej Fortuna Vitae a nie iný prípravok? Prof. Ing. Ivan Turianica, DrSc. ako jediný na svete dokázal naviazať organickú formu jódu a aj ju udržať. Pokúšali sa o to viacerí odborníci v rôznych prestížnych laboratóriách, ale nepodarilo sa im jód v organicky viazanej forme udržať.

Užívaním prípravku Fortuna Vitae sa rieši príčina, ktorou je nedostatok jódu v našom organizme.

Bezplatné konzultácie a poradenstvo garantujeme priamo od autora patentov produktu Fortuna Vitae – prof. Ing. Ivana Turianicu, DrSc. V prípade, že užívate lieky na akúkoľvek disfunkciu štítnej žľazy a jej dôsledky ako je osteoporóza, osteopénia, problémy s počatím, nedostatočné prekrvenie (studené nohy a ruky), radi Vám poskytneme doplňujúce informácie a tiež spôsob dávkovania mailom: poradenstvo@jodvita.sk.

Olej si môžete objednať aj tu:

https://www.uzdrav.sk/shop/p115-Fortuna-Vitae—original-prof–Turianica-tekvicovy-olej-s-aktivnym-organicky-viazanym-jodom

Súťaž o tri tekvicové oleje s aktívnym organicky viazaným jódom – Fortuna Vitae

Napíšte do komentára čo je základným stavebným prvkom pre správnu činnosť štítnej žľazy a tiež celého endokrinného systému.

Správnu odpoveď nájdete tu:  https://www.uzdrav.sk/shop/p115-Fortuna-Vitae—original-prof–Turianica-tekvicovy-olej-s-aktivnym-organicky-viazanym-jodom