Aj keď povinný dress code v práci možno nie je až tak rozšírenou záležitosťou ako v minulosti, sú situácie, kedy sa oplatí vedieť, čo si môžete dovoliť obliecť a akých kúskov by ste sa mala vyvarovať. A nemusí ísť len o pracovný pohovor.

Nemusíte byť oblečená formálne

Možno ste dostala od vedenia firmy, v ktorej pracujete, predčasný vianočný darček v podobe povýšenia a teraz vás čaká vedenie obchodných stretnutí. Aj keď tie v závere roka sú často len o zdvorilostných frázach a rozdávaní darčekov pre obchodných partnerov, bolo by dobré, aby ste sa hneď na prvé obchodné stretnutie vedela patrične obliecť.

Zrejme najrozšírenejším spôsobom obliekania sa na obchodné stretnutia, ale aj na bežné pracovné dni ak chcete vyzerať „na úrovni“, je takzvaný business casual dress code. Jeho výhodou je to, že sa v ňom spája elegancia a zároveň aj určitá dávka pohodlnosti. A k sebavedomému vystupovaniu na obchodnom stretnutí predsa každá žena potrebuje outfit, v ktorom bude nielen vyzerať, ale aj cítiť sa dobre.

Nebojte sa aj uvoľnenejších kúskov

Základom takéhoto outfitu môžu byť šaty po kolená alebo rovnako dlhá sukňa, či elegantné dámske nohavice v kombinácii s blúzkou, alebo košeľou. Pokiaľ zvolíte druhú možnosť, čiže sukňa/nohavice a blúzka/košeľa, dobre urobíte, ak si oblečiete aj sako. V kombinácii so sakom nie je hriech ani jednofarebná polokošeľa.

Čo sa farieb týka, nemusíte si vyberať len z trojice sivá, tmavomodrá alebo čierna ako tomu býva pri formálnejších outfitoch. Dokonca aj decentné vzory sú v poriadku. Ani obuv nemusí byť najformálnejšia. Rôzne druhy sandálov, či baleríny aj takáto obuv je v business casual v poriadku. Avšak vo všeobecnosti platí, že by mala byť kožená.

Zdroj obrázka:
Autor: Olesia Bilkei / Shutterstock.com