Starbucks rozširuje počet svojich kaviarní na Slovensku na šesť. Vo štvrtok, 15. augusta, otvoril prvú kaviareň v Žiline, ktorá sa tak stala druhým mestom v rámci Slovenska, v ktorom môžete navštíviť obľúbenú sieť kaviarní. Prevádzka s rozlohou 102 m2 ponúka 40 miest na sedenie a nachádza na prízemí v žilinskom nákupnom centre Aupark.

„Príchod do nového regiónu je pre nás vždy veľkým krokom. Tešíme sa, že budeme môcť sprostredkovať jedinečný kávový zážitok Starbucks aj zákazníkom v Žiline, ktorí na otvorenie našej kaviarne netrpezlivo čakali,“ hovorí Lukáš Porazil, regionálny prevádzkový riaditeľ Starbucks pre Slovensko, Českú republiku a Maďarsko.

Kaviarni vo forme priestorového ostrova dominuje kovová konštrukcia s kovovými tieniacimi panelmi. Tie sú výnimočné vyrezávaným dekorom s prírodnými motívmi a dodávajú čiastočný pocit oddelenia od rušného priestoru nákupného centra. Celkovo je priestor ladený do teplých, prírodných tónov s antracitovým akcentom. V starostlivo premyslenom koncepte tak prevažuje svetlé drevo a tmavé prvky, ktoré sú pro štýl kaviarní Starbucks typické.

Okrem širokej ponuky nápojov, sendvičov a dezertov si zákazníci v novej kaviarni môžu vychutnať aj sezónne menu a taktiež si kúpiť zrnkovú kávu, obľúbené kávové kapsuly, hrnčeky, tumblery či príslušenstvo na prípravu kávy v pohodlí domova. V kaviarni sú pre zákazníkov v rámci miest na sedenie štandardne dostupné aj elektrické zásuvky a Wi-Fi pripojenie zdarma.

Zákazníci, ktorí nemajú čas, aby si svoj nápoj vychutnali v príjemnej atmosfére kaviarne, si ho môžu nechať pripraviť na cestu so sebou. Baristi im ho v tomto prípade radi pripravia aj do vlastného hrnčeka alebo tumblera. Pomôžu tak nielen prírode, ale navyše získajú zľavu 0,30€ na svoj obľúbený nápoj.