Zariadenie spálne prispôsobujeme nielen najnovším trendom, ale najmä rozmerom miestnosti. Napriek tomu, že sa nebojíme investovať do drahšieho, ale zato kvalitnejšieho nábytku, si vyberáme ten lacnejší. Lacnejší nábytok je síce cenovo výhodný, kvalitou sa však pochváliť nemôže. Zariaďte si spálňu nie podľa toho, čo je moderné, ale čo sa vám páči. Záleží na tom, aby ste sa práve vy cítili v spálni čo najlepšie.

Základ je pohodlná posteľ
Čo sa týka spálne, najviac peňazí vám zhltne práve posteľ. Ak chcete pevnú posteľ, ktorej nožičky aj po rokoch budú držať tak ako na začiatku, odporúčame vám vyhýbať sa laminátovým posteliam. Sú lacné, ale nie sú kvalitné. Pri kúpe novej luxusnej postele musíte myslieť najmä na budúcnosť. S pribúdajúcim vekom sa vám bude z postele horšie vstávať a práve preto by ste si mali zvoliť kvalitnú a výškovo optimálnu posteľ. Orientujte sa skôr na masívne postele. Zaplatíte za ne viac, ale táto investícia sa vám oplatí. Veď je to predsa investícia do vášho zdravia.

Obrazy priestor dokonale osviežia
Holé steny rozhodne nenechávajte, ba práve naopak, osviežte ich obrazmi. Ak sa vám zrovna nechce behať po obchodoch, môžete si spraviť ako-taký prieskum medzi obrazmi na internete. Nábytkárske obchody umožňujú predaj obrazov aj online, čiže z pohodlia svojho domova si môžete objednať obraz, ktorý sa vám páči a ktorý dokonale zapasuje do vašej spálne.

Investujte do kvalitnejších bavlnených obliečok
Okrem anatomického vankúša a sezónneho paplóna nezabúdajte investovať aj do kvalitnejších obliečok. Tie nenájdete vo veľkých obchodných reťazcoch. Sústreďujte sa skôr na metrový textil, kde okrem látok nájdete aj obliečky na vankúše a paplóny. Saténové obliečky používajte len cez leto. Na jar, jeseň a zimu si dávajte kvalitné na dotyk príjemné bavlnené obliečky.

Nezabúdajte ale investovať aj do kvalitnejších dverí. Hľadajte najmä slovenského výrobcu interiérových dverí.