Názory na raňajky sa rôznia. Niekto povie, že raňajky sú základ dňa, iný zase, že pre dosiahnutie vytúženej postavy je najlepšie vôbec neraňajkovať. Ako to teda s tými raňajkami je? Odpoveď nie je vôbec jednoznačná.

Ak sa budete snažiť nájsť univerzálnu odpoveď, nepodarí sa vám to

To, či je lepšie začať deň bez raňajok, alebo bez nich neopustiť svoj domov a aké raňajky sú vlastne najideálnejšie, záleží od každého jedného človeka. Doslova tu platí, „sto ľudí, sto chutí“ a nielen, čo sa týka výberu najobľúbenejších raňajok.

Niekto neraňajkuje a nemá problém v pohode „fungovať“ až do obeda, či aspoň do desiaty, niekto nie je bez raňajok schopný prakticky nič urobiť. Svoj vplyv na tom majú hormóny tlmiace činnosť tráviacej sústavy, ktoré fungujú počas noci.

Ľudia, ktorí raňajky rozhodne nevynechávajú, sa musia ešte rozhodnúť aké raňajky si dať? Väčšinou je základné rozhodovanie o tom, či si dať slané raňajky, alebo naopak, zvoliť niečo sladké a v ideálnom prípade to ešte zapiť sladkým kakaom z niektorého z obľúbených hrnčekov, na ktorých vždy obdivujete farebnú potlač hrnčekov. Sú ľudia, ktorí nič iné ako sladké jedlo do úst ráno nevložia a naopak, sú takí, ktorí sú po výdatných sladkých raňajkách na tom s energiou pocitovo horšie, ako ihneď po prebudení.

Pre chudnutie je základným faktorom množstvo prijatých kalórií

Ak patríte k ľuďom preferujúcim slané raňajky (alebo žiadne) a myslíte si, že ak by ste začala so sladkými raňajkmi, onedlho by ste sa nezmestila do ničoho zo svojho šatníka, vaše obavy sú zbytočné. Je jedno, či si na raňajky dáte chutné slané pečivo, alebo niečo sladké.

Na vašu postavu má vplyv hlavne to, koľko kalórií raňajkami (a počas zvyšku dňa) príjmete a koľko ich dokáže spáliť. Platí pritom jednoduchá rovnica: ak chcete schudnúť, musíte mať výdaj väčší ako príjem.

Zdroj obrázka:
Autor: AntonMaltsev / Shutterstock.com