Nebolo to až tak dávno, keď boli dostupné iba kreslené alebo hrané rozprávky. V súvislosti s tými dnešnými, tematicky pestrejšími a graficky prepracovanejšími, sa hovorí, že sú agresívnejšie a vytráca sa z nich dobro. Nie je to však úplne tak. Tu je zopár tých, ktoré sa dieťaťu báť pustiť nemusíte.

Máša a Medveď
Príbeh o malom dievčatku a medveďovi ste mohli vidieť už v roku 2009. Odvtedy jeho obľúbenosť len stúpala a huncútstva malej Máši pozeralo stále viac detí. Niet sa čomu čudovať. Zábavná 3D animovaná rozprávka v krátkych sedem minútových častiach ukazuje veselé dobrodružstvá v lese či v medveďovom domčeku. Dôvodov, prečo rozprávku pustiť deťom je viacero. Okrem príkladov toho, čo je a čo nie je správne, sa v nich môže rozvíjať fantázia a láska k zvieratkám. Názorne ukazuje aj to, ako pomôcť druhému, čo je to priateľstvo a agresivitu v nej vôbec nenájdete. Navyše, diváci ju považujú za jeden z najlepších programov aj pre efektné animácie a rytmické pesničky.

Bob Staviteľ
Rozprávka možno skôr pre chlapcov, ale aj pre dievčatá, ktoré majú vzťah k technike. Bob, ktorý ovláda deväť remesiel je vždy ochotný pomôcť tým, čo to potrebujú. Príbehy ukazujú, aké zaujímavé môže byť postaviť dom, opraviť strechu alebo pripraviť pôdu, a že to môže byť aj zábava. Či niečo potrebuje škola alebo mesto, Bob je vždy tam, kde treba. Tento program môže u detí vzbudiť záujem o praktické veci a ukáže im, že by sme si mali pomáhať.

Mia a ja
Rozprávka o jednorožcovi a dievčati, ktoré musí zachrániť svet určite poteší hlavne deti, ktoré zbožňujú magický svet čarovných zvierat. Cez portál, ktorý hotovil jej otec sa pri čítaní knihy prenesie do iného sveta, ktorý potrebuje jej pomoc. Jej spoločníkmi budú elfovia, draky, jednorožce a rôzne bájne bytosti. Krásne farby, množstvo zaujímavých miest a príbehov podporí v dieťati rozvoj fantázie a prenesie deti do sveta skutočných rozprávok.