Síce je už máj, počasie sa s nami ale tento rok poriadne pohráva. V niektorých slovenských oblastiach to vyzerá, ako keby ešte ani len zima neskončila, pričom onedlho, ani sa nenazdáme, tu máme opäť leto, prázdniny, grilovačky. Ak ste ešte tento rok neabsolvovali žiadnu grilovačku na svojej terase, je čas, aby ste to napravili.

ade samý peľ
Najmä alergici už zaregistrovali jeho prítomnosť. Peľ robí a ešte bude robiť veľké problémy. Predtým, ako si k sebe pozvete svojich priateľov a odštartujete grilovaciu sezónu, odporúčame vám dôkladne niekoľkokrát po sebe poumývať priestory, kde budete grilovať. Dôkladne prejdite veľký rozkladací stôl, bez ktorého by sme si grilovačku nevedeli ani len predstaviť. Nezabudnite ani na dlažbu a plastové stoličky, na ktoré usadíte svojich hostí. Vyprášte podsedáky, skontrolujte grilovacie náradie a nachystajte si riad, z ktorého budete pripravené pochutiny konzumovať. Peľu celkom nezabránite. Zakaždým, keď budete sedieť a jesť na terase, myslite na to, že ako prvé, čo musíte spraviť, je priestor dôkladne poumývať. Zamerajte sa najmä na stôl. Mimochodom ten by mal byť taký veľký ako cateringový stôl.

Poumývanie grilu
Dostatočne venujte pozornosť aj umývaniu záhradného krbu, grilu, alebo pece. Po dlhej zimnej sezóne, kedy sa gril nepoužíval, je nutné vyčistiť ho a nachystať ho na nadchádzajúcu sezónu. Nezáleží na tom, že používate grilovacie tácky. Gril musí byť čistý za každých okolností. K samotnému grilu vám odporúčame postaviť jeden rozkladací stôl. Na tento stôl si nachystajte kliešte, tanieriky a ostatné veci, ktoré budete potrebovať pri manipulácii s jedlom.

Zútulnenie terasy
Aby ste na návštevu zapôsobili, musíte priestor na terase zútulniť. Na stôl rozprestrite dostatočne veľký obrus (najlepšie starší, poprípade voskovaný obrus, z ktorého každú nečistotu zotriete jeným ťahom navlhčenej handry). Nachystajte si vonné sviečky na dotvorenie atmosféry a prichystajte si deky v prípade, že niektorému z hostí bude chladnejšie. Narúbte si drevo, nachystajte si uhlie. Jednoducho majte všetko po ruke, aby ste nemuseli behať hore dole