Svadba je tým najkrajším, čo nás v života čaká. Je to deň, kedy žena nielen zmení priezvisko a status, ale je to deň, kedy sa z dvoch samostatných osobností stane jedna.

Ak vás tento rok čaká svadba a ste v procese plánovania, máme pre vás pár dobrých rád najmä pre budúce nevesty.

Nevyberajte obrúčky na poslednú chvíľu
Fotografie, videozáznam zo svadby, ale aj svadobné obrúčky sú jediné hmotné veci (okrem darčekov), ktoré vám ostanú ako spomienka na ten najkrajší deň v živote. Práve do zabezpečenia týchto vecí by ste mali investovať najviac peňazí. Sú to veci, ktoré vám ostanú do konca života, tak nech sú kvalitné.

Čo sa týka obrúčok, odporúčame vám spraviť si prieskum v klenotníctvach a následne si vybrať len tie najlepšie, medzi ktorými sa napokon budete rozhodovať. Obrúčky by ste nemali vyberať na poslednú chvíľu, ale zároveň nemali by byť vyrábané v dostatočnom predstihu. Keďže vám môžu prsty po výrobe obrúčok zhrubnúť, alebo sa stenčiť, je vhodné počkať. Výber klenotníctva riešte okamžite po zasnúbení a ak budete mať vybraté klenotníctvo, navštívte najbližšiu pobočku, pozrite si potencionálnych kandidátov na obrúčky a dohodnite sa, kedy je potrebné prísť, ak ste sa rozhodli pre výrobu obrúčok práve u nich. V klenotníctvach vám poradia, kedy prísť a kedy objednávať obrúčky, aby boli včas vyrobené.

Nezabúdajte na to, že nové obrúčky musia materiálovo a štýlovo ladiť k zásnubnému prsteňu.

Rezerváciu termínu a miesta konania hostiny riešte ihneď
Akonáhle vás partner požiada o ruku, prvé, na čo by ste mali myslieť, je rezervácia termínu a miesta konania svadby. Termíny bývajú rýchlo obsadené, preto ak máte konkrétne vysnívané miesto, kde chcete, aby sa konala vaša svadba, okamžite kontaktujte majiteľov a dohodnite si stretnutie. Ak nebude mať voľný termín, ktorý by ste chceli, je dosť možné, že sa budete musieť prispôsobiť kalendáru majiteľa daného priestoru. Je len na vás, či zmeníte dátum a vyberiete si iný len preto, aby ste boli v daných vysnívaných priestoroch, alebo budete hľadať niečo iné, čo bude voľné v ten dátum, ktorý chcete vy. Rezerváciu termínu a miesta konania hostiny preto riešte okamžite. Svadobné šaty a spoločenské šaty, ktoré si oblečiete po polnoci, riešte až potom.

Určite si tému, v akej sa bude niesť celá svadba
Pri dohadovaní výzdoby si musíte určiť tému, v akej sa bude niesť celá svadba. Niektoré páry si nepotrpia na starých zvykoch a napríklad také odčepčenie nechcú. Sú však aj také páry, ktoré chcú tieto zvyklosti dodržiavať a chcú mať tzv. svadbu s množstvom ľudových motívov.

Chcete modernú svadbu v elegantnom luxusnom prevedení, alebo preferujete ľudový štýl, krajky, lúčne kvety a pod.? Ujasnite si to a dohodnite sa s kvetinárstvom, ktoré vám bude zabezpečovať výzdobu, aby aj oni vedeli, v akej téme sa bude celá svadba niesť.

Ak napríklad chcete ľudovú svadbu, nevesta, ženích a rodičia by mohli byť v elegantnom slávnostnom oblečení s ľudovými motívmi (krajkované opasky, ľudové kravaty, alebo drevené motýliky). Ak ale chcete modernú svadbu, môžete hostí uistiť, že si nepotrpíte na žiadnych špeciálnych požiadavkách a že dámy si budú môcť vziať elegantné spoločenské kabelky, ktoré nosievajú trebárs aj na ples, do divadla, či na iné spoločenské udalosti.

Zdroj obrázka: Autor: Shutter B Photo / Shutterstock.com