Poznáte skvelé proteínové fit tyčinky? Vytvorila ich Slovenka! Máte chuť na sladké, ale nechcete pribrať? Spoznajte značku Gam’s!

Zrod akejkoľvek novej značky si vyžaduje odvahu, špeciálne v aktuálnej neistej situácii. Avšak – ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré. Ostatné mesiace nás primäli viac sa zamyslieť nad vlastným zdravím, životným štýlom a návykmi, ktorými ho vieme podporiť, ale aj zničiť. Pozornosť aktívnych žien a čoraz viac upriamuje na funkčné stravovanie, teda hľadáme produkty, ktoré sú pre naše telo dôležité a neobsahujú zbytočné a škodlivé látky. A podporia náš metabolizmus. So zaujímavým nápadom prišla pred troma rokmi Slovenka Monika Belmechri.

„Spočiatku som nemala žiaden bussiness plán ohľadom výroby vlastných výrobkov, ani stratégiu podnikania. Mala som nápad, odhodlanie a silnú motiváciu z vlastnej skúsenosti,“ tvrdí dnes úspešná majiteľka e-shopu Gam’s – známeho tiež ako gams shop, gamsshop či jednoducho gams. Zdá sa, že to je omnoho dôležitejšie, ako jasný strategický plán bez premyslenej a „prežitej“ myšlienky. I keď slovenskej značke Gam’s spočiatku takmer nikto neveril, netrvalo dlho a začali pribúdať recenzie od spokojných zákazníčok a noví klienti.

Motivácia z poruchy stravovania

Ženy a dievčatá, ktoré trpia alebo trpeli niektorou z porúch stravovania vedia, aké dokáže byť stravovanie desivé a zničujúce, pričom by malo byť pravým opakom. Zaujímavé je, že mnohé z nich sa vyliečia vďaka zdravým stravovacím návykom, zameraním sa na hodnotné živiny, ktoré potrebujeme pre každodenné fungovanie – a nie nezmyselnými diétami, ktoré vynechávajú niektoré druhy potravín. Alebo večným googlením témy: spaľovače tukov. Gam’s tyčinky sa nemusíte báť ani pri chudnutí, konkrétnejšie sa o príbehu novej značky Gam’s rozprávame s jej majiteľkou Monikou Belmechri.

Netajíte sa tým, že dvanásť rokov ste trpeli poruchou stravovania – bulímiou. Práve tá vás „nakopla“ na myšlienku vytvoriť niečo sladké a chutné, aby sa z toho nepriberalo?

Počas celého tohto „bojového“ obdobia som sa bála zjesť čokoľvek sladké. Premýšľala som nad tým, prečo niekto nevymyslí niečo, čo bude sladké a chutné, no z čoho sa nebude priberať. Keď som sa po rokoch trápenia vyliečila, aktívne som začala cvičiť a vyhľadala som výživového poradcu. Poradca mi zostavil plán na mieru – výživový program, v ktorom boli zakomponované aj proteínové tyčinky.

Práve tieto proteínové tyčinky vás oslovili najviac. Hoci, ste najskôr váhali, či skutočne patria do zdravej stravy, váš osobný výživový poradca vás presvedčil.

Keď som sa s poradcom stretla osobne, vysvetlil mi, že proteínové tyčinky sú naozaj vhodnou potravinou aj pri diétach. Táto informácia ma doviedla k úvahám o výrobe vlastných proteínových výrobkov. Nikto nechcel veriť, že „variť“ vlastné proteínové tyčinky na Slovensku môže mať úspech.

Napriek počiatočnej nedôvere sa to podarilo. Ako pokračoval príbeh zrodu novej značky?

Rozhodla som sa priniesť na trh niečo unikátne, niečo, čo tu ešte dovtedy nebolo. Po určitom čase som si dohodla stretnutie s majiteľmi jednej potravinárskej firmy. Boli to veľmi ústretoví ľudia, ktorých fabrika práve začínala na trhu pôsobiť. A vtedy sa reálne začal písať príbeh značky Gam’s.

Rok je pre niekoho dlhá doba, iní ho považujú za veľmi krátky čas. Faktom však je, že za rok ste dokázali so svojimi spolupracovníkmi vyvinúť receptúry, príchute a technológiu výroby proteínových tyčiniek do takej podoby, aby mohli vzniknúť prvé vzorky. Čo bolo ďalej?

Následne prebehla komunikácia so športoviskami a fitnes strediskami o odbere výrobkov. Pri celom procese vývoja stála aj výživová poradkyňa Barbora Gamanová, ktorá dodnes vysvetľuje všetkým záujemcom, na čo produkty Gam’s slúžia a ako ich správne zaradiť do jedálneho lístka.

I keď mnohí neverili, úspech sa dostavil, a prakticky dosť rýchlo. Je to tým, že proteínové tyčinky Gam’s sú iné, ako tie, zvyčajne dostupné na trhu. Čím sú odlišné?

Naše proteínové tyčinky sú naozaj chutné, majú kvalitne zostavené nutričné hodnoty. Zákazníci ich kupujú nielen z funkčného dôvodu – kvôli obsahu živín, ale aj preto, že im naozaj chutia a majú z nich radosť. Fungujú aj ako fit raňajky. V drvivej väčšine sú našimi klientmi ženy a muži, ktorí radi cvičia. Často sú aj v redukčnom procese. Osemdesiat percent klientely tvoria ženy a dvadsať percent muži, no všetci si proteínové tyčinky a ostatné výrobky zamilovali rovnako. Oceňujú, že si môžu niekedy dopriať aj niečo sladké, čo skvelo chutí a pritom to nie je veľmi kalorické.

Ktoré z ponúkaných tyčiniek vašim zákazníkom naviac chutia? Vyrábate aj iné produkty?

Aktuálne sú najpredávanejšími proteínovými tyčinkami príchute slaný karamel a kokos. Tie, ktoré sa predávajú menej, postupne vymieňame za nové druhy. Okrem proteínových tyčiniek naša firma vyrába tiež proteíny, vegánske výrobky, keksíky (fit sušienky) s rôznymi príchuťami a výrobky pre deti od šesť mesiacov. V súčasnosti za značkou Gam’s stojí množstvo ľudí, ktorí tvoria nielen nové produkty, ale aj grafiku a dizajn obalov, spravujú web a sociálne siete, vybavujú objednávky.

Už dnes je viac ako jasné, že úspech slovenskej značky Gam’s porastie. Nebojí sa ani konkurencie, práve naopak – vníma ju ako pozitívny aspekt súčasnosti. Monika si rada konkurenčné výrobky kúpi a ak jej chutia, aj ich pochváli. Tvrdí, že vďaka tejto práci sa naučila trpezlivosti, vytrvalosti a viery v seba samú. Výsledky po troch rokoch práce nesú jednoznačný odkaz: tieto produkty na slovenskom trhu chýbali! www.gams-shop.com

Čitateľská súťaž

Milí čitatelia, pripravili sme pre vás čitateľskú súťaž. Súťažná otázka znie: Ktoré dve príchute proteínových tyčiniek sú aktuálne najpredávanejšie? Odpoveď zašlite mailom na predplatne@juven.sk. Výherca vyhrá balíček maškŕt značky Gam’s. Veľa šťastia!