Všetky z nás túžia po krásnej, zdravej a žiarivej pleti. Laboratória prestížnej francúzskej kozmetickej značky Rexaline odhalili tajomstvo večne mladej pleti – a tou je voda.

Spomínate si na časy, keď ste boli ešte malé bábätko, s dokonale krásnou pleťou a ružovými, plnými líčkami? Áno, tie líčka boli preto také krásne, lebo boli plné vody. Dostatok vody vo vašej pleti znamená, že pleť je výborne hydratovaná, vypnutá, netvoria sa v nej vrásky a nevysušuje sa. Voda zadržiava kolagén v pleti a ten podporuje stimuláciu nových buniek a udržiavanie tých existujúcich. 

Voda ako zdroj mladosti v pleti

Udržanie potrebnej hladiny vody v tele nie je len o vhodnom pitnom režime. Čím sme staršie, tým menšiu schopnosť majú naše bunky viazať vodu v tele. A preto si vodu, okrem pitného režimu, potrebujeme dopĺňať formou kvalitných hydratačných krémov či sér s vysokým obsahom kyseliny hyalurónovej. Kyselina hyalurónová, podobne ako kolagén či vitamíny, sa v našom tele vyskytuje prirodzene. Pre pleť je kyselina hyalurónová nenahraditeľná pre svoju schopnosť zabezpečiť hydratáciu, pretože dokáže výborne viazať vodu v bunkách. Pri kontakte s vodou dokáže až 1000-násobne zväčšiť svoj objem. Spolu s kolagénom ju udržuje pružnú, hladkú a bez vrások. S rastúcim vekom ale klesá jej tvorba a preto je potrebné dodávať ju do pleti formou krémov či priamou aplikáciou.

Rexaline viaže vodu a voda viaže mladosť v pleti

Aj keď dnes už existuje veľká ponuka hydratačných prípravkov a krémov s obsahom kyseliny hylaurónovej, ich kvalita sa môže výrazne líšiť. Ide predovšetkým o technológiu výroby, kvalitu a spôsob, akým tieto prípravky dokážu viazať v pleti kyselinu hylaurónovú.  Vedci z laboratórií prestížnej francúzskej kozmetickej značky Rexaline ako jedny z prvých vyvinuli a neustále zdokonaľovali proces výroby prípravkov Rexaline. Rexaline dokáže patentovanou technológiou viazať vodu v najhlbších vrstvách buniek a zabezpečiť tak niekoľkonásobne vyššiu hydratáciu pleti. 

Koľko vody obsahuje pleť po tridsiatke

Priemerná hodnota obsahu vody v pleti u žien po 30-tke je 25-28%, po použití krému či séra Rexaline hydratácia a obsah vody pleti okamžite stúpne na 78-90% (1). Pri pravidelnom používaní hydratačného séra alebo masky Rexaline dokáža hodnota hydratácie v pleti stúpnuť až na 138%, pričom pleť sa stáva až o 80% vláčnejšou, vyplnenou a o 97% viac rozjasnenou (2). Prípravky Rexaline majú zároveň veľmi príjemnú vôňu a hodvábne jemnú konzistenciu. Sú vhodné na všetky tipy pleti, pre citlivú pleť bola vyvinutá špeciálna rada Derma Sensitiv, ktorá hydratuje a má anti-agingové účinky.

Hydratačné tipy na leto

Zachovajte si predovšetkým v lete krásnu, žiarivú, hydratovanú a vypnutú pokožku. Dbajte na dostatočný pitný režim a pravidelnú hydratáciu pleti. Vyskúšajte napríklad hydratačné sérum Hydra-force od Rexaline. Neuveriteľný a pohodlný, Hydra-Force zachytáva a rozvádza vodu v pokožke, čím predlžuje mladosť a vitalitu aj silne dehydratovanej pleti. Posilňuje ochrannú vrstvu pleti a zároveň zvláčňuje a vyhladzuje aj veľmi dehydratovanú pleť. Na cesty alebo dovolenky si nezabudnite pribaliť aj kvalitnú hydratačnú masku. Hyper-hydratačná maska Hydrashock od Rexline okamžite zvláčňuje a rozjasňuje vašu pleť. Gélová maska, vláčna a svieža, je ideálna pre všetky typy pleti, predovšetkým pre namáhanú, suchú a dehydratovanú pokožku. Vyhladzuje jemné vrásky a .zvyšuje hydratáciu pleti až o 138% (2).

Viac o značke Rexaline nájdete na www.marionnaud.sk alebo v sieti parfumérií Marionnaud.

Hydratačné novinky REXALINE

3Dhydratacnykrem

REXALINE Hydra 3D Divine Rozjasňujúci denný krém s SPF 20

Luxusný denny hydratačný krém s SPF 20 na denné použitie prestížnej francúzskej značky Rexaline. Vytvára efekt slnkom pobozkanej pleti – dodáva jemný bronz, okamžite rozžiari pleť a zároveň hydratuje. Vhodný pre všetky typy pleti.  30 ml 35,6 eur. Dostupné v parfumériách Marionnaud.

 

 

 

Poznáte tajomstvo večne mladej pleti?

Hydratačné sérum Hydra-Force Rexaline

Mimoriadne účinné hydratačné sérum prestížnej francúzskej značky Rexaline posilňuje ochrannú vrstvu pleti a zároveň zvláčňuje dehydratovanú pleť. Hydra-Force zachytáva a rozvádza vodu v pokožke, čím predlžuje mladosť a vitalitu aj silne dehydratovanej pleti. Okamžitá hydratácia +77%, rozjasnenie a vypnutie pleti.

30 ml, 70,60 eur. Dostupné v parfumériách Marionnaud.

 

 

 

Poznáte tajomstvo večne mladej pleti?

REXALINE Hyper-hydratačná maska Hydra Shock

Hyper-hydratačná omladzujúca maska, ktorá zanechá vašu pleť okamžite vláčnu, žiarivú a extrémne hydratovanú. Dopraje pleti až 300%-nú hydratáciu. Vhodná na všetky typy pleti. 75 ml 46,2 eur, parfumérie Marionnaud.

 

 

 

Poznáte tajomstvo večne mladej pleti?

REXALINE REGENERAČNÁ MASKA S 24K ZLATOM

Sila zlata koncentrovaná vo výnimočnej formule na regeneráciu a obnovu  pleti  so známkami starnutia. Luxusná maska s obsahom čistého zlata okamžite nabíja pleť energiou a obnovuje jej neuveriteľný jas! Lipopeptid v kapsuliach pôsobí na starnúce bunky a stimuluje syntézu proteínov na podporu pleti.

Hlavné prednosti

  • Ultra-vyživenie a revitalizácia.
  • Intenzívna regenerácia a obnova.
  • Posilňuje tkanivo a spevňuje kontúry tváre.
  • Rozjasňuje a dodáva žiarivosť pleti.

50 ml 70,6 eur, dostupná v Marionnaud.

 

 

 

 

  (1) Klinické testy vykonané v nezávislých laboratóriách AMA na reprezentatívnej vzorke 10 žien po 15 minútach.(2) Samotestovanie v nezávislých laboratóriách AMA na reprezentatívnej vzorke 30 žien po 28 dňoch používania