Starostlivosť o zdravie dospelého človeka a dieťaťa sa výrazne líši. Odlišnosť nie je len v množstve látok, ktoré by mali prijať, ale aj v ich správnych kombináciách. Pri deťoch je potrebné zohľadniť v akej vývojovej fáze sa nachádzajú a čo v nej skutočne potrebujú. Batoľa má predsa iné požiadavky ako školák. Okrem vyváženej stravy, pohybu, kvalitného odpočinku a dostatočného množstva podnetov rozvíjajúce jeho mozgové funkcie, je potrebné pre zdravý vývoj dieťaťa dbať na prísun živín a vitamínov. Bohužiaľ, v strave našich detí nie je dostatočné množstvo živín potrebných na uspokojenie dennej dávky.


Aby sme zabezpečili dieťaťu potrebné a dostatočné množstvo zdraviu prospešných látok a umožnili mu tak správny vývoj, je vhodné k pestrej strave pridať aj výživové doplnky určené špeciálne pre deti.

Medzi základné aspekty detského vývoja, tzv. „ vývojový trojuholník“ patrí rast, imunita a správne fungovanie kognitívnych funkcii a mozgu. Dlhodobá a krátkodobá pamäť, schopnosť učiť sa, či sústredenie. Aké kombinácie látok sú pre jednotlivé vekové kategórie detí vhodné?


Vek 1 až 3 roky
V tomto období je vhodné podporiť imunitný systém. O to sa stará aktívny antioxidant vitamín C a vitamín D3. Keďže dochádza aj k rýchlemu rastu dieťaťa, podpora správneho vývoja a rastu kostí je rovnako dôležitá. To zaisťuje vápnik a vitamín D3 doplnený o vitamín K2. Železo je všeobecne dôležité pre rozvoj vnímania, kognitívne funkcie a schopnosť učiť sa.
Vhodný produkt pre vaše dieťa: Marťankovia Futura 1 – 3, sirup
Vek 3 až 6 rokov
Deti sa v tomto veku začleňujú do väčšieho kolektívu a začínajú navštevovať škôlku. Spolu so zmenou prostredia je zaťažený aj ich imunitný systém. K jeho optimálnemu fungovaniu napomáha vitamín C a D3, ktorý sa stará aj o zdravie kostí a zúbkov. Železo podporuje kognitívne funkcie a schopnosť učiť sa a pamätať si. Okrem toho komplex vhodný pre túto vekovú kategóriu detí je doplnený o moderné betaglukány, ktoré sú v poslednej dobe v strede záujmu vedcov.
Vhodný produkt: Marťankovia Futura 3 – 6, tablety na cmúľanie

Vek 6 –až 9 rokov
Vo veku kedy dieťa nastupuje do školy nedochádza len k opätovnej zmene prostredia, ale po novom aj k zmene spôsobu získavania informácii a spôsobu učenia sa. Doteraz deti používali krátkodobú pamäť a učili sa formou hry, teraz je potrebné sa dlhodobo sústrediť. Preto je v tomto veku najdôležitejšie podporiť funkcie mozgu, ktorý dostáva poriadne zabrať a to pomocou Omega 3 mastných kyselín (DHA). Netreba podceňovať ani starostlivosť o imunitu, a preto sa v komplexe nachádzajú aj vitamíny C a D3 a takisto betaglukány.
Vhodný produkt: Marťankovia Futura 6 – 9, vrecká s gélom, doplnok stravy so sladidlami.

Všetky informácie nájdete na stránke www.martankovia.sk