Študenti končiaci prvý stupeň vysokoškolského štúdia, čiže bakalárske štúdium, už majú napísanie bakalárskej práce za sebou, prípadne sú, obrazne povedané, posledné metre pred cieľom. A čo váš vysokoškolák?

Nenechajte nič na náhodu

Ak vášho vysokoškoláka čaká písanie bakalárskej práce o rok, je dobré už teraz myslieť na to, aby mal k úspešnému napísaniu tejto prvej veľkej akademickej práce všetko potrebné. Samozrejme, potrebné podklady si bude musieť naštudovať bez vašej pomoci, ale myslíme skôr technickú stránku veci, ktorou je spoľahlivý počítač, na ktorom bude bakalársku prácu písať.

V prípade, že váš aktuálny počítač už dosluhuje, je najvyšší čas zvážiť jeho výmenu. Bakalárska práca sa nenapíše za hodinu, vyžaduje množstvo poctivej práce a nespoľahlivý počítač by bol v tomto smere veľkou prekážkou.

Dobrý hardvér spred má čo ponúknuť

Ak teda chcete zabrániť situácii, že zhruba o rok sa z izby vášho vysokoškoláka ozve zúfalý rev, keď kvôli chybe starého počítača príde o podstatnú časť bakalárskej práce, zamierte do predajne s novými počítačmi pre študentov.

A aké parametre by mal takýto počítač spĺňať? Ak pôjde len o písanie práce a podobnú „kancelársku“ činnosť, nebude toho veľa. Rozhodne nemusí ísť o najnovší a najvýkonnejší „stroj“, ktorý je v ponuke. Samozrejme, je potrebné prihliadať aj na individuálne požiadavky daného štúdia a prípadne investovať do potrebného hardvéru o niečo vyššiu sumu.

Ak sa však vrátime k písaniu prác, poradia si s tým aj počítače s hardvérom, ktorý nebude úplne „aktuálny“. Ak v dobe uvedenia na trh išlo o solídny, napríklad procesor, stále môže poskytovať dostatok výkonu aj keď je na trhu kľudne aj 4 roky.

 

Zdroj obrázka:
Autor: Billion Photos / Shutterstock.com