Podceniť výber vhodnej podlahy do domácnosti či kancelárie sa neopláca. Ktoré krytiny patria v našich končinách medzi najobľúbenejšie a aké sú ich hlavné výhody?

Už niekoľko rokov sa na vrchole popularity drží plávajúca podlaha. Ide o praktické riešenie, ktoré disponuje viacerými zaujímavými plusmi.

Ticho a ľahká údržba

Prečo však získali tieto podlahy takéto pomenovanie? Odôvodniť to môžeme faktom, že sa nenapájajú k stúpačkám, stenám a nespájajú s podkladmi. Pozor však na to, že sa do nich nesmie ani skrutkovať či kotviť.

Zákazníkov k ich využitiu presvedčí hlavne vysoká odolnosť povrchov alebo technicky a časovo nenáročná údržba. V prvom rade ale musíme spomenúť skvelé zvukovo-izolačné vlastnosti. Zabudnite na nepríjemné prenikanie akustického zvuku zo susedných bytov či domov, čo vám mimoriadne zvýši komfort bývania. Do montáže sa môžete pustiť aj sami, keďže je aj s pokladaním veľmi rýchla.

Odborníci vyzdvihujú aj jej zdravotné benefity, ktoré sú spojené napríklad s bezprašnosťou. Prírodné materiály zamedzujú uvoľňovaniu emisií, ich vlastnosti oceňujú najmä alergici. Zaujímavý dizajn umožňuje vašej domácnosti dodať trochu rustikálnosti i súčasných moderných trendov.

Plávať vie aj laminát

Medzi plávajúci typ podláh zaraďujeme aj laminátové podlahy. Ide o dlhodobú investíciu, keďže kvalitnejšie prevedenia vám poslúžia aj viac ako 25 rokov. Aj tu sa môžete tešiť na ľahkú údržbu a odolnosť. Problémy im nenarobí tepelné zaťaženie, nadmerná vlhkosť a sú odolné aj voči oderom. Preto ich využijete vo všetkých miestnostiach, dokonca aj v kúpeľni či kuchyni.

Z pohľadu dizajnu tu čakajte takmer neobmedzený výber. Pre viac odvážnych je možné napríklad prevedenie s motívom dlažby, kameňa či dreva. Navyše sú cenovo dostupné a vďaka svojej konštrukčnej výške vhodné aj pre modernizáciu a renováciu interiérov. Medzi najznámejších výrobcov tohto typu podláh patria značky Classen, Persecto, Krono Original, SolidStep, Egger či Parador.

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com