Najnovšia predajňa PLANEO Elektro je v nitrianskej Promenáde. PLANEO posilnilo svoju pozíciu otvorením 53. predajne: „Investovať do kamenných prevádzok má zmysel,“ hovorí CEO spoločnosti Peter Benický.

Ide už o druhú nitriansku pobočku a 53. slovenskú, čím si PLANEO upevnilo svoju pozíciu. Má zmysel rozširovať kamennú sieť predajní v čase, keď rastie nákup cez e-shopy? Generálny riaditeľ PLANEO Elektro Peter Benický tvrdí, že je to dobrá investícia. „Ak by nebola, určite by sme tento krok nespravili. Okrem toho máme rozpracované ďalšie zmluvy na ďalšie pobočky. Nakupovanie cez internet je určite pohodlné, no stále je tu veľká skupina spotrebiteľov, ktorí uprednostňujú klasické nákupy s prezretím si tovaru, prípadne s konzultáciou s predajcom. My chceme byť našim zákazníkom čo najbližšie a preto sme s expanziou ešte neskončili,“ vysvetľuje.

planeo

Peter Benický

Nové predajne otvárali aj v čase krízy

Ani pandemická kríza neznamenala pre jedného z najsilnejších hráčov na trhu s elektrom nezvládnuteľný problém. „Asi to máme v DNA, pretože našu sieť predajní sme začali budovať v krízovom roku, prvú sme otvorili v roku 2009. Určite nám neistota v čase covidu nebola príjemná, ale stavali sme na tom, že sme finančne silná a stabilná spoločnosť a napriek okolnostiam sme v roku 2020 otvorili predajne vo Veľkom Mederi a v Humennom a minulý rok v Námestove. Popri tom sme investovali aj do re-openu troch existujúcich predajní,“ spomína Benický a priznáva, že aj keď im objem predaja cez e-shop v tom čase narástol o vyše 300 %, výpadok päťdesiatky predajní PLANEO pocítilo. „V konečnom dôsledku nám však táto situácia urýchlila už naplánované procesy: upgradovali sme e-shop planeo.sk, rozšírili sme vozový park a vytvorili nové pracovné miesta pre kuriérov, aby sme vlastnými autami a vlastnými zamestnancami dokázali efektívnejšie reagovať na požiadavky našich zákazníkov,“ hovorí.

Silní pomáhajú slabším

Aj keď sa covidové roky podpísali pod ekonomiku firmy, na slabších našlo PLANEO prostriedky vždy. „V pre nás tak náročnej situácii sme nezabudli ani na pomoc najslabším členom spoločnosti a zahájili sme spoluprácu s organizáciou Úsmev ako dar. Na výzvu prezidentky sme darovali pulzné oxymetre, pomohli sme napríklad aj sestričkám na novorodeneckom oddelení v Petržalke a našou zatiaľ poslednou výraznou aktivitou bolo darovanie čiastky 100-tisíc eur na pomoc Ukrajine spoločne s našim najväčším konkurentom NAY. Pretože keď treba pomôcť, konkurencia ide bokom,“ dodáva generálny riaditeľ PLANEO Elektro Peter Benický.

planeo

Boris Valábik je tvárou PLANEO.

Plány do budúcna

Podľa slov Petra Benického sú plány najrozšírenejšej siete elektrodomov vysoko ambiciózne a týkajú sa ako kamenných predajní, tak aj e-shopu. „Od minulého roka je našou tvárou Boris Valábik, ktorý aj teraz otvoril našu zatiaľ poslednú predajňu v nitrianskej Promenáde. Spolupracujeme s Lukášom Frlajsom, Jurajom Tabačkom a máme rozpracované ďalšie spolupráce. To však nie sú naše najväčšie esá v rukáve. Tie máme pripravené pre našich zákazníkov, aby mali u nás absolútny komfort nakupovania od výberu tovaru cez skutočne výhodné ceny a dopravu až po servis,“ uzatvára Peter Benický.

Keď skutočne dobré ceny, tak PLANEO

Foto: Zuzana Dudášová