Správna výživa mamičky má veľký vplyv na tehotenstvo a vývoj plodu. Je dokázané, že pokiaľ si žena zaistí pestrú a vyváženú stravu v priebehu tehotenstva, môže tým zabrániť vzniku vrodených vývojových vád bábätka. Naopak nevyvážená a nedostatočná výživa po celú dobu tehotenstva prináša väčšie riziko vzniku najrôznejších porúch. O správnej výžive je potrebné premýšľať už v období pred otehotnením, v tehotenstve, ale aj v priebehu dojčenia, ideálne počas celého života.

Spoločnosť Hero Czech prináša na trh vylepšený výrobok Sunar Gravimilk – obohatený mliečny nápoj pre plánované tehotenstvo, tehotné a dojčiace mamičky, ktorý je vyrábaný v Českej republike. Vznikol na základe potrieb mamičiek a jedinečnosti mliečneho tuku, ktorý je súčasťou celého radu Sunar. Sunar Gravimilk je vyrobený z plnotučného mlieka, obsahuje preto mliečny tuk s množstvom bioaktívnych látok, ktoré mu naviac dodávajú lahodnú mliečnu chuť. Je obohatený o vybrané vitamíny a minerálne látky, na ktorých dostatočný príjem je v tomto období kladený väčší dôraz.

Sunar Gravimilk obsahuje kyselinu listovú, ktorá prispieva k rastu zárodočných tkanív v priebehu tehotenstva, jód, ktorý prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy a štítnej žľazy, alebo železo, ktoré je významné pre rozvoj poznávacích funkcií dieťaťa, je dôležité pre normálnu tvorbu červených krviniek a hemoglobínu, a prispieva k prenosu kyslíka v tele. Železo sa tiež podieľa na normálnej funkcii imunitného systému a prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania. Mamička sa v rámci pestrej a vyváženej stravy tiež nezaobíde bez príjmu napr. vitamínu B2 (riboflavín) a C, ani bez omega-3 mastných kyselín DHA, ktoré sú v obohatenom mliečnom nápoji Sunar Gravimilk taktiež obsiahnuté. Z ďalších látok nemôžeme zabudnúť ani na horčík, s jeho nedostatkom má skúsenosť mnoho nastávajúcich mamičiek, ktoré bojovali s úmornými kŕčmi, ktorý prispieva k normálnej činnosti svalov a nervovej sústavy.

Sunar Gravimilk dostanete v troch lahodných príchutiach – vanilka, čokoláda a po novom i banán. Novinkou je aj znížení obsah cukru o 13 %, nápoj je teda menej sladký. Lahodný mliečny nápoj

Sunar Gravimilk je určený na spestrenie jedálnička, ale nenahrádza pestrú a vyváženú stravu, ktorá je základom správnej výživy každej mamičky. Sunar Gravimilk zakúpite v lekárňach, drogériách, vybraných super/hypermarketoch a e-shopoch.
@sunar_sk #gravimilk