Udržať sa vo forme aj počas dlhých a chladných zimných mesiacov môže byť skutočne náročné. Chlad, krátke dni, sneh a ľad môžu výrazne skomplikovať život každému nadšenému športovcovi. Prinášame vám niekoľko tipov, ako sa nezľaknúť zimy a v pohode a zdraví si užívať outdoorové aktivity.

Vhodne sa oblečte
Za normálnych okolností sa v zime treba obliekať čo najteplejšie. Pri športe však platia trochu iné pravidlá. Nezabúdajte na to, že aktívnym pohybom sa viete efektívne zahriať. Príliš teplým oblečením riskujete, že sa rýchlo spotíte a prechladnete. Radšej sa oblečte tak, aby vám zo začiatku bola trochu zima. Pohybom sa potom v priebehu pár minút zahrejete a budete sa cítiť príjemne.
Ak k tomu chcete pristupovať skutočne profesionálne, mali by ste dbať aj na materiál, z akého je vaše oblečenie vyrobené. Na zimné športy sa veľmi hodí oblečenie z polypropylénu, ktoré rýchlo schne. Taktiež odporúčané sú aj prírodné materiály ako bambus alebo merino vlna, ktoré nezapáchajú ani po opakovanom nosení.

Držte si ruky a hlavu v teple
Aj keď by ste to s obliekaním nemali preháňať, čiapka a rukavice sú počas zimy nevyhnutnosťou. Cez hlavu uniká najviac tepla, a preto by ste ju mali mať zakrytú. Mali by ste si vybrať čiapku, ktorá je ľahká a priedušná a navyše chráni pred chladom aj uši.

Pozor na rozcvičku
Pred každou fyzickou aktivitou v chlade sa zahrejte, aby ste predišli prípadným zraneniam. Neodporúčame statické naťahovanie pred cvičením, lebo si môžete ľahko natiahnuť alebo natrhnúť ešte stuhnuté svaly. Statický strečing si radšej nechajte až na koniec tréningu. Pred cvičením v zime zvoľte aktívne naťahovanie (napríklad predkopávanie s vystretými nohami) alebo si rozohrejte svaly behom na mieste.

Nezabúdajte na zdravie kĺbov www.flexi-med.sk.
Kĺby sú v chladnom počasí pod väčším stresom, a preto by ste im mali dopriať správnu výživu. Výživový doplnok FlexiMed od Naturamed Pharmaceuticals kombinuje hneď 8 jedinečných látok s dlhodobo zdokumentovaným účinkom na zdravie pohybového aparátu. Obsahuje glukosamín, kolagén typu II a vitamín C, ktorý pomáha udržiavať tvorbu kolagénu pre zdravé chrupavky, cievy a kosti.


Mesačné balenie FlexiMed teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte aj aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 203 alebo na webovej stránke www.flexi-med.sk.