Spiš patrí medzi turisticky najatraktívnejšie miesta nielen na Slovensku, ale v celej strednej a východnej Európe. Tento región je popretkávaný unikátnymi historickými pamiatkami a prírodnými zákutiami, skvelou gotikou a na svoje si tu určite prídu aj milovníci prírody.

Keď sa dostanete do okolia Starej Ľubovne, určite nevynechajte tretí najnavštevovanejší hrad na Slovensku – Ľubovniansky hrad. V minulosti bol významným miestom pre kráľovské rodiny v Európe. Krásne sú panoramatické výhľady z veže Ľubovnianskeho hradu. Práve tu bol kedysi väznený aj slávny dobrodruh, cestovateľ, vojak a kráľ Madagaskaru – Móric Beňovský.

Ľubovnianske podhradie dopĺňa Stredoveký vojenský tábor a skanzen, ktorý predstavuje krásu ľudovej architektúry Spiša a Šariša. Najvzácnejší objekt expozície, zrubový grécko-katolícky kostolík z Matysovej z roku 1833, patrí k významným pamiatkam drevenej cirkevnej architektúry na východnom Slovensku a je národnou kultúrnou pamiatkou.

Región severného Spiša a Pienin má veľa prírodných lákadiel a je ako stvorený na pešiu turistiku. Nachádza sa množstvo značených turistických chodníkov od skalných bral Pienin až po zelené poľany Ľubovnianskej vrchoviny a Spišskej Magury. Sú ideálnym miestom na ľahké a stredne náročné túry. Počas výletov do najmenšieho národného parku na Slovensku môžu návštevníci splaviť rieku Dunajec, a to najväčším prielomom v strednej Európe. Veľkým zážitkom je splav rieky na tradičných goralských pltiach, ale pre lepší adrenalín je možné na rieke aj raftovať. Aj názov oblasti – Pieniny – pochádza od rieky, ktorá sa tu krásne pení.

Región je bohatý  aj na veľké množstvo minerálnych prameňov, ktoré majú priaznivé účinky na rôzne časti ľudského organizmu a liečenie viacerých chorôb. Celkovo je v tomto regióne evidovaných viac ako 80 minerálnych prameňov. Jedná sa aj o známejšie pramene ako napr. minerálne vody Ľubovnianka s najvyšším obsahom Mg na Slovensku, Sulínka s využitím pri liečení žalúdočných problémov, či pramene vo Vyšných Ružbachoch, ktoré priaznivo pôsobia na liečenie srdcovo – cievnych ochorení.

Mnohé pramene sú však známe len miestnym obyvateľom a široká verejnosť o nich často ani netuší.
Novým vrtom pod názvom Sisi pramení v Ľubovnianskych  kúpeľoch priamo pod hotelom SOREA ĽUBOVŇA minerálna voda Miss+  pre ženy. Prírodná minerálna voda podporuje dennú aktivitu. Zvýšený obsah kremíka, vápnika a magnézia telu dodáva trojitý oporný pilier. Pomer vápnika, kremíka a magnézia v Miss+ pomáha zvládať únavu a vracia chuť do života.

Výver vody a okolie prameňov si vyžadovali úpravy, ktoré by ich skultúrnili a ukázali tak ich hodnotu ľuďom.  Preto oblastná organizácia cestovného ruchu Severný Spiš Pieniny prišla s nápadom realizovať projekt, ktorý by priblížil tieto pramene ľuďom a poukázal tak na jeden z prírodných klenotov, ktorý sa tu nachádza.

Unikátny projekt spojíl viacero minerálnych prameňov v celom regióne turistickou trasou. V teréne ju reprezentuje nielen nová miestna turistická značka ale aj logo a pri každom z prameňov je na viditeľnom mieste osadená informačná tabuľa s informáciami o prameni, ako aj mapa celej trasy. Dokončila  sa aj revitalizácia okolia prameňov v obciach Hniezdne a Nová Ľubovňa (Ľubovnianske Kúpele). Z celého projektu azda najviac viditeľné zmeny sa udiali v kúpeľnom parku v Ľubovnianskych Kúpeľoch. Starostovia obcí Nová Ľubovňa, Chmeľnica, Jakubany a vedenie hotela SOREA ĽUBOVŇA v Ľubovnianskych Kúpeľoch sa dohodli na spoločnom postupe a vyčlenení finančných prostriedkov nad rámec projektu viacerých miest v spomínanom kúpeľnom parku.

Park tak dostal nielen nové a obnovené prvky drobnej architektúry, ale podľa vypracovanej štúdie aj jednotnú podobu. Charakteristickým znakom tohto parku sa netradične stala hrdzavá farba, charakteristická pre usadeniny z tejto minerálnej vody, ktorá obsahuje najviac Mg+, vybudoval sa nový altánok, opravila sa zabudnutá fontána , obnovil sa prístupový chodník k prameňu Andrej , vybudoval sa malý a veľký turistický okruh , prírodný amfiteáter, opravili sa lavičky pri fontáne a v parku, vytvorila sa oddychová zóna z prírodného materiálu pri potoku. Celková dĺžka Cesty minerálnych prameňov je 116,93 kilometrov a v súčasnosti ju tvorí jedenásť zastávok.

Hotel SOREA ĽUBOVŇA

Vyše 260 km vyznačených turistických chodníkov v okolí hotela a nádherné lesné prostredie zaručujú ideálne podmienky pre dovolenku. V tesnej blízkosti sa nachádzajú aj vhodné terény pre cykloturistov, bicykle je možné zapožičať si priamo v hoteli. Ako stvorená pre rodiny s deťmi je Pieninská cesta, nenáročná cyklotúra prekrásnou scenériou prielomu rieky Dunajec. Začína pri Národnej kultúrnej pamiatke múzeu Červený Kláštor, pokračuje prielomom rieky Dunajec až k poľskému susedovi.

Hotel je ideálnym miestom pre oddych rodín s deťmi. Poskytuje širokú ponuku doplnkových športovo-relaxačných služieb, ktoré v kombinácii s bohatým kultúrnym programom vytvárajú dokonalé podmienky pre oddych. Hoteloví hostia majú možnosť využitia bonusov a zliav na vstupy do Ľubovnianskeho hradu, vojenského historického tábora , či do expozície v Nestvile park s čokolatériou. Z celotýždňovej ponuky fakultatívnych výletov si môžu hostia vybrať Bardejov, Bardejovské kúpele, Hervatov, Pieninský národný park, Zamagurie, Červený kláštor, Malopoľské  vojvodstvo – Nowy Targ, Niedzica v Poľsku, Mariánske pútnicke miesto Zvir, či návštevu malej goralskej obce Lacková s expozíciou košíkarstva a prehliadku historického námestia kráľovského mesta Stará Ľubovňa. Každý štvrtok ich  prekvapí regionálny večer s grilovačkou a goralskou muzikou  Zamiškovci.

 

Relaxačné pobyty v hoteli SOREA ĽUBOVŇA

Po celodennej turistike, resp. fakultatívnom výlete obnovia vašu kondíciu kvalifikovaní pracovníci wellness centra. Radi vám poskytnú klasické, ale aj špeciálne masáže, zábaly a kúpele. Môžete si vybrať zo širokej ponuky masáží, medzi ktoré patrí  ručná masáž, klasická masáž šije, klasická masáž čiastočná (šija a chrbát), celková masáž a reflexná masáž chodidiel. Klasické masáže dopĺňajú aj špeciálne masáže a to regeneračná masáž s ALOE VERA, detoxikačná masáž so ZELENÝM ČAJOM, antistresová masáž s ORCHIDEOU a relaxačná masáž s RUŽOU. V ponuke sú i rôzne druhy zábalov (rašelinový, bylinný detoxikačný, zábal zo včelieho vosku). Na spríjemnenie pobytu využite i perličkový kúpeľ, ako aj morský aerosólový kúpeľ so silne priaznivými účinkami na organizmus človeka. Procedúra posilňuje imunitný systém, prečisťuje a uvoľnuje dýchacie cesty, pomáha pri astme a chronickej bronchitíde, pri rôznych kožných alergiách a chorobách, prečisťuje a napína pokožku a priaznivo pôsobí na štítnu žľazu.  Relax zavŕšite fytoterapiou – pitím bylinného čaju v príjemných hotelových priestoroch. www.sorea.sk/lubovna