Nová Harmónia je čoskoro na stánkoch a môžete sa tešiť na rozhovor s Karin Majtánovou o tom, že všetky komplikácie v živote ju urobili silnejšou a boli skúškou toho, koľko toho zvládne. Dozviete sa tiež o jej deťoch, mužovi po jej boku a jej aktuálnych pracovných aktivitách.

Elimináciou nepotrebných vecí zo života dávame priestor tomu, čo nás robí naozaj šťastnými. Mirka Čechová je slovenská minimalistka. Založila si blog Minimalisti.sk a prostredníctvom neho šíri myšlienku minimalistického životného prístupu ďalej. Minimalizmus definuje ako vedomé rozhodovanie a eliminovanie nepotrebných vecí zo života, aby sme tak urobili viac priestoru tomu, čo nás robí naozaj šťastnými. Prečítajte si rozhovor s ňou v najnovšom vydaní časopisu Harmonia.

Alergia na slnko má rôzne prejavy. Leto je nádherný čas, ktorí majú mnohí z nás spojení s dovolenkami, slnkom, priateľmi a sladkým ničnerobením. Leto však patrí aj k záťažovým obdobiam najmä na našu pleť. A keďže dovolenky sa ešte neskončili a mnohí dnes už lietajú za slnkom počas celého roka aj za oceán, porozprávali sme sa s MUDr. Marikou Piršelovou z prestížnej kliniky estetickej medicíny Dermapoint o slnečných alergiách a tiež o pigmentácii.

Trendy tohtoročnej jesene: Pripravte sa už teraz! Leto sa pomaly blíži ku koncu, avšak dobrou správou pre všetky módne maniačky je, že prichádza jeseň plná horúcich trendov. A keďže nikdy nie je priskoro na prípravu nového sezónneho šatníka, máme pre vás niekoľko tipov, bez ktorých sa nadchádzajúcu sezónu jednoznačne nezaobídete.

Štýl nemá cenovku. Na tričku som už videla veľa nápisov, no ani v jednom prípade to nebola jeho cena. Áno, množstvo ľudí si potrpí na značky. Niektorým stačí na štítku názov reťazca, bohatší trvajú na zvučnom mene slávneho návrhára. Ja sa už celé desaťročie obliekam v second handoch. A som na to hrdá. Začalo sa to nenápadne. Ak denne, po ceste do práce, míňate maličký obchodík, jedného dňa neodoláte a otvoríte dvere. A vošla som aj ja. Prvý úlovok sa stala jeansová sukňa (ktorú mám dodnes). Za pár eur, v dokonalom stave a strihu, čakajúca priamo na mňa. Bola impulzom skúsiť to znovu a znovu. S pribúdajúcimi kúskami, ktoré som tam nachádzala, rástol nielen obsah môjho šatníka, ale najmä môj „vzťah“ k second handovému oblečeniu. A vyústil do životného štýlu, ktorému dnes dali modernú nálepku slow fashion. Čítajte viac o nákupoch v second handoch od Eriky Bobelovej.

Dochádzajú vám poobede baterky? Poobedňajšie zdriemnutie. Siesta. Krátky šlofík. Nech už to nazývate akokoľvek, každý z nás to z času na čas zažíva. A možno v letných horúčavách ešte viac. Dopoludnia normálne fungujete a potom bum – energia klesá, opúšťa nás a vy sa už obzeráte po gauči. Avšak nemusí ísť len o pokles energie – môžete sa tiež cítiť podráždene, mať miernu bolesť hlavy alebo môžete mať pocit, že už nedokážete jasne myslieť. Je takmer isté, že budete mať veľkú chuť na cukor.

Pohyb je životný štýl. Cvič a krásne telo dostaneš ako bonus. Ak nechcete, aby vám trčalo nepekné sádlo a priam vyliezalo z plaviek, nemusíte cvičiť. Stačí zmeniť stravu. Nájsť vhodný pomer bielkovín, sacharidov a tukov, odolávať sladkostiam a naporciovať si väčšiu dávku ovocia a zeleniny. V prípade, že k tomu pridáte pohyb, telo sa vám poďakuje. A nielen zdravie vášho srdca, či ostatné orgány nášho tela, ale aj mozog. Pohyb totiž produkuje hormóny šťastia a ľudia, ktorí cvičia, sú šťastnejší. O cvičení sme hovorili Ľubošom Gsch, osobným trénerom a autorom kníh Začni cvičiť s POHYBom pre mužov a Začni cvičiť s POHYBom pre ženy.

A to samozrejme nie je všetko. Najnovšie vydanie časopisu Harmonia prináša aj informácie o zatiaľ pomerne neznámej biologickej liečbe, o novinkách v oblasti liečenia psoriázy a mnoho ďalšieho.