Výrazné výkyvy teplôt a studené rána sú typické pre jeseň a zimu. Aj keď väčšina z nás by si priala skôr leto, jeseň a zima sú tiež pekné ročné obdobia.

Aby ste však zvládli tieto chladné ročné obdobia, nepodceňte prípravu na ne.

Vrstvenie je základ
Počas chladných ročných období je veľmi dôležité myslieť na vrstvenie. Počas sychravej jesene a zimy, kedy sú dni viac pochmúrnejšie ako slnečnejšie, pociťujeme úbytok energie a cítime, že odolnosť nášho imunitného systému nie je taká, aká by mala byť. Nepodceňujte v chladnom ročnom období vrstvenie. Ochráni vás pred chladom a chráni vašu imunitu pred oslabením. V týchto ročných obdobiach odporúčame nosiť termoprádlo. Pomôcť vám ale môže aj bavlnené dámske body, či tielkové body z jemnej pleteniny, ktoré vás zahrejú v rizikových partiách a zabránia ďalším problémom. Ak je vašim obľúbeným vrchným dielom dámsky kabát, po neho si dávajte aspoň ďalšie dve vrstvy. Oceníte svetrový rolák a pod ním spomínané body, či napríklad bavlnené slim fit tielko.

Hydratácia pokožky na tvári a rúk
V chladných ročných obdobiach je vystavovaná vonkajším vplyvom aj pokožka na tvári a na rukách (dlane). Chlad, vietor, ale aj častejšia hygiena rúk mydlami spôsobuje extrémne vysušovanie pokožky, či už na rukách, ale aj na tvári. Odporúčame vám hydratovať pokožku na tvári a ruky kvalitnými prípravkami. Na suchú pleť tváre vám vie pomôcť bio organický šípkový olej, resp. krém obsahujúci žriedlovú soľ. Môžete vyskúšať aj krémy na ruky obsahujúce ureu.

V prípade, že vás na týchto častiach tela trápia menšie nedokonalosti, ako napríklad bradavice, využite možnosť objednať sa na odstránenie bradavíc. Práve počas týchto ročných období to môžete využiť. Nepodceňte prípravu na chladné ročné obdobia a chráňte si nielen tvár a ruky, ale aj celé telo, a to teplým oblečením. Je lepšie radšej mať na sebe viacej vrstiev ako menej a triasť sa od zimy a neskôr doma ležať s teplotou. Zdroj obrázka Shutterstock.com