Hemoroidy sú rozšírené úseky žilového systému v oblasti konečníka. Príčinou ich vzniku je nepomer medzi tlakom v krvi a pevnosťou stien žilového systému. Ich typickým prejavom je pálenie, svrbenie a štípanie v oblasti konečníka, ktoré pôsobia výrazné nepohodlie každej osobe bez rozdielu pohlavia, či veku. Ak je tento problém dôverne známy aj vám, čítajte ďalej!

Existujú dva typy takzvanej „zlatej žily“ – vnútorné a vonkajšie hemoroidy. Rozhodne závažnejšou formou sú hemoroidy vnútorné, ktoré majú štyri vývojové štádiá. U tohto typu sa len zriedkavo vyhnete konzultácii s ošetrujúcim lekárom. Väčšinou sa však nevyskytujú u osôb mladších ako 25 rokov. Naopak, vonkajšia forma hemoroidov potrápi počas života takmer každého človeka, ale ponúka možnosť, že sa ich zbavíte ľahšie, bez väčšej námahy.

Aké sú prejavy?
Hemoroidy sa prejavujú zápchou, bolestivým a namáhavým vyprázdňovaním, prítomnosťou krvi a hlienu v stolici, pocitom tlaku v konečníku. Typickým prejavom je svrbenie v oblasti konečníka.

Čo vás čaká u lekára
Vyšetrenie konečníka rozhodne nepatrí medzi procedúry, na ktoré budete spomínať s radosťou po celý život. Pravdou je, že pokiaľ spozorujete problém, je lepšie lekára navštíviť, aby presne zistil, či sa jedná „len“ o hemoroidy alebo niečo vážnejšie. Nie je potrebné sa ničoho obávať. Vyšetrenie je rýchle a bezbolestné. Lekár si len navlečie gumovú rukavicu, na prst nanesie znecitlivujúcu masť a následne vyšetrí váš konečník.

Vnútorné hemoroidy sú najčastejšie riešené menším chirurgickým zákrokom a úpravou stravovacích návykov. Na vonkajšie hemoroidy väčšinou zaberie dostatok vhodného pohybu a tiež správny výber potravín s dostatočným príjmom tekutín.

Odborník radí …
Ideálne je vyhnúť sa alkoholu a kofeínu, čokoláde, mastným a príliš koreneným jedlám. Ďalej je dobré zvýšiť konzumáciu surového ovocia, zeleniny a celozrnných výrobkov. Toto opatrenie je predovšetkým preto, aby ste predišli zápche, ktorá je pri problémoch s hemoroidmi úplne nevhodná.

Pomoc priamo z lekárne
Účinnú úľavu vám poskytne tiež vhodný prípravok z lekárne, ktorý uľaví vašim ťažkostiam. Vyskúšajte zdravotnícku pomôcku Hemostop®Gel Max. Vďaka unikátnemu zloženiu obsahujúcemu kombináciu dubovej kôry, boswéllie, Aloe vera a Ďalších deviatich bylín pôsobí už pri prvotných problémoch spojených so zrodom hemoroidov (svrbenie, štípanie a pálenie konečníka).
Hemostop®Gel Max využíva vo svojom zložení boswélliu preukazujúcu okrem iných aj sťahujúce antioxidačné vlastnosti prispievajúce k rýchlej úľave od hemoroidov. Navyše obsahuje Aloe vera pre upokojenie pokožky pri podráždení a svrbení v konečníku, Je vhodný a bezpečný aj pre tehotné a dojčiace ženy.

Viac informácií o prípravku nájdete na internetových stránkach www.hemostop.sk