Džemy, marmelády, sirupy, či ovocné želé? Áno, sezóna zavárania už klope na dvere! Preto sa zverte do rúk expertovi na zaváranie. Dr. Oetker prináša kompletný sortiment užitočných prípravkov na zaváranie ovocia či zeleniny, ktoré uspokoja potreby aj najnáročnejších spotrebiteľov. Vyrobte si vlastné dobroty jednoducho a rýchlo! Jediné, čo potrebujete, je chuť tvoriť a prípravky na zaváranie a želírovanie od Dr. Oetker.

MAXI kyselina pre maximálny účinok!
zelirovanie
Dr. Oetker, prichádza s 80 g MAXI balením kyseliny citrónovej s praktickým „zip-lock“ uzáverom pre opätovné uzatváranie obalu a  jednoduché skladovanie. Kyselina citrónová Dr. Oetker je ekologickým a všestranným pomocníkom nielen v domácnosti, ale aj počas letnej sezóny, kedy má nenahraditeľnú úlohou pri príprave domácich sirupov, džemov, marmelád či želé. V džemoch podporuje želírovací proces, vďaka čomu budú mať vaše džemy ideálnu konzistenciu. Zároveň pôsobí ako antioxidant, vďaka čomu si zavarené ovocie zachováva farbu aj chuť. Vďaka jej jemným kryštálom a sypkému zloženiu bez hrudiek sa rýchlo a rovnomerne rozpúšťa. Je ideálna na ochutenie nápojov či zálievok na šaláty, kompóty. Tiež ju môžete použiť ako náhradu octu pri konzervovaní zeleniny, čo môžu oceniť  hlavne spotrebitelia s citlivejším trávením. V neposlednom rade je ideálna na ekologické odstraňovanie vodného kameňa varných kanvíc, pračiek a pod. Môžete si z nej vyrobiť aj vlastné  a ekologické pracie alebo čistiace prípravky. Doprajte si MAXImálne účinky Kyseliny citrónovej Dr. Oetker už teraz a po celý rok! Pre spotrebiteľov, ktorí preferujú praktické jednorazové balenie poteší Kyselina citrónová Dr. Oetker v 20 g balení. Kyselina citrónová Dr. Oetker je vegánska s medzinárodnou ochrannou známkou V-Label.

Pripravujte džemy podľa vlastnej chuti!
zelirovanie
Pektín Dr. Oetker je moderný želírovací prípravok na zaváranie džemov a marmelád. Výrobok je 100 % rastlinného pôvodu. Obsahuje citrusové pektíny, ktoré v džeme pôsobia ako prírodné zahusťovadlo, vďaka ktorému bude mať váš džem požadovanú konzistenciu. Jeden balíček vystačí na spracovanie 2 kg ovocia, ku ktorému sa pridáva 700 až 1000 g cukru v závislosti do zrelosti ovocia či od preferovaného obsahu cukru v pripravovanom džeme. Prepočítavate? Nemusíte! Výrobok neobsahuje žiadne konzervačné látky ani palmový tuk. Pripravte si džem podľa vlastnej chuti a nebojte sa premýšľať kreatívne, pretože Pektín môžete kombinovať s repným i trstinovým cukrom. Neváhajte, želírujte! Pektín Dr. Oetker je vegánsky s medzinárodnou ochrannou známkou V-Label.

Praktický pomocníci na prípravu džemov
zelirovanie
zelirovanie
zelirovanie
Klasickým marmeládam, džemom a želé neodolá takmer nikto! Vďaka Gelfixu Klasik 1:1 vyčarujete aj z kyslejšieho a menej zrelého ovocia sladkú pochúťku. Ak chcete spotrebovať menej cukru a zachovať prirodzenú chuť ovocia mali by ste siahnuť po výrobku Gelfix Extra 2:1, ktorý odporúčame používať na prípravu džemov so stredne sladkým alebo stredne zrelým ovocím. Dr. Oetker nezabúda ani na tých, ktorí šetria cukrom i kalóriami a ponúka im Gelfix Super 3:1, ktorý maximálne zachováva chuť ovocia. Využijete ho pri zaváraní zrelého a veľmi sladkého ovocia.

Chuť čerstvého ovocia
zelirovanie
zelirovanie
Máte radi jednoduchosť? Ak áno, kompletná receptúra výrobku Želírovací cukor Extra 2:1 vás presvedčí o tom, že na prípravu skvelého džemu stačí  k želírovaciemu cukru pridať len ovocie. Tento výrobok od Dr. Oetker je vhodný na prípravu marmelád, džemov a želé zo stredne sladkého alebo stredne zrelého ovocia. Ak sa s kalóriami nepriatelíte, skúste Želírovací cukor Super 3:1, ktorý zachováva výraznú chuť ovocia a používa sa pri výrobe džemu s veľmi sladkými alebo veľmi zrelými plodmi ovocia.

 

Želírovanie s menej kalóriami
zelirovanie
V širokom sortimente prípravkov na želírovanie Dr. Oetker nájdete aj Želírovací cukor s glykozidmi steviolu 3:1, ktorý je moderným výrobkom na domácu prípravu džemov s obsahom výťažkov z rastliny stévia.  Džem pripravený s týmto želírovacím cukrom obsahuje o 38% menej kalórií ako džem klasický (pripravený s ovocím a cukrom v pomere 1:1), má lahodnú  chuť a zavarenie džemu s ním vám nepotrvá dlhšie ako 5 minút.

 

 

 

 

Originál je len jeden
zelirovanie
Čo vám chuť leta pripomenie lepšie ako domáci ovocný sirup? No predsa vlastnoručne zavarený sirup, ktorý si jednoducho vyrobíte sami  s pomocou výrobku Sirupfix Dr. Oetker. Prípravok je určený pre tých, ktorí si chcú doma pripraviť vlastný a originálny sirup, z ovocia, kvetov, byliniek či zázvoru, ktorý bude mať hladkú a tekutú konzistenciu. Výber cukru, ktorý použijete, je iba na vás. Aké jednoduché, však?

 

 

 

 

zelirovanie
Pomôcka na konzervovanie ovocia i zeleniny účinne ochraňuje ovocie a zeleninu pred plesňami a kvasinkami. Jedno balenie vystačí na 5 kg ovocia vrátane nálevu alebo 3,5 kg zeleniny a 1,5 l sladkokyslého nálevu alebo 5 l ovocného sirupu či ovocnej šťavy.

Ďalšie užitočné rady a inšpirácie k želírovaniu nájdete na: https://www.oetker.sk/sk-sk/inspiracia-pre-vas/zavaranie/uvod