Obľúbená slovenská moderátorka Jana Hospodárová sa vyhýba akýmkoľvek škandálom. Je o nej známe, že ju šťastie v láske trochu obchádza a tak je vlastná harmonická rodina zatiaľ len v štádiu sna. Je známa ako milovníčka a ochrankyňa zvierat, aktívne sa zapája do charitatívnych projektov pre týrané a zatúlané psy.

Čo je podľa vás harmónia? Ako ju prežívate?
Harmónia je ten najkrajší stav mysle. Kedy si dokážeme celkom prirodzene vychutnávať život. Duševná harmónia je aj spokojnosť. Osobne som najviac pociťovala harmóniu, keď som sa prechádzala so svojou fenkou Šteffi po prírode, užívala si jej nádhernú povahu a v duchu bola vďačná za to, že môžem vidieť nádherné stromy, počuť spievajúce vtáčiky, vidieť Šteffi ako šťastne behá cez potôčik. Vtedy som si uvedomovala, aké obrovské šťastie mám, že som sa vôbec narodila. Harmónia je povznášajúci stav, podobný ako láska. Ale pokojnejší.

Čo je pre vás v živote najdôležitejšie?
Už dlhé roky sa snažím dosiahnuť duševný pokoj. Bez ohľadu na vonkajšie vplyvy. Čo je mimoriadne náročné, preto mi to tak dlho trvá J Veľmi dôležití sú pre mňa priatelia na rovnakej vlnovej dĺžke. Rozhovory s nimi. Samozrejme zvieratká…spolunažívanie s nimi a pomoc. Veľmi rada by som povedala, že je to aj vlastná harmonická rodina. Také šťastie som však, aj keď už mám štyridsať, zatiaľ nemala.

Čo vás v živote motivuje?
Motiváciou je pre mňa vedomie, že keď sa budem snažiť, budem sa mať fajn ja, ale aj bytosti, ktorým môžem pomôcť. Taktiež som presvedčená o tom, že naším poslaním v živote je, snažiť sa byť lepším a lepším človekom.

Aký je váš obľúbený citát?
Ide o vetičku z budhistickej filozofie. „Každý z nás by sa mal snažiť byť takým človekom, aby ten druhý mal po stretnutí s nami pocit, že svet je jedno krásne miesto, na ktorom sa oplatí žiť.“

Máte nejaké odporúčanie na úspech?
Ach, to je ťažká otázka. Počúvať hlas svojho srdca a ísť za ním. Nie cez mŕtvoly… Aj ja som určite na svojej ceste nechtiac ublížila a je mi to úprimne ľúto. Ale všeobecne si myslím, že úspech sa dostaví skoro vždy, keď za niečím vytrvalo kráčame. Na druhej strane ak úspech neprichádza, zrejme nám to nie je súdené a ani to nie je pre nás to pravé.

Je niečo, čo považujete za prekážky?
Neviem, myslím si, že všetko, čo sa nám v živote deje, si zaslúžime. Aj vlády, ktoré sme tu od nežnej revolúcie mali… Prekážky treba prekonávať.

Ako sa udržiavate vo forme? Ktoré pohybové aktivity sú vám najbližšie?
Musím sa úprimne priznať, že posledného pol až trištvrte roka som toho veľa pre svoju kondíciu neurobila. Nie sú to výhovorky, ale keď vyrábame reláciu Šťastný domov, celé týždne sme na stavbách. Od skorého rána do neskorého večera. V závere minulého roka som navyše nemala veľkú chuť starať sa o seba, moju hlavu totiž úplne zamestnávala Štefinkina choroba a strach, že o ňu prídem. Čo sa žiaľ, nakoniec aj stalo. Zvykli sme spolu veľa behávať a prechádzať sa. Už sa teším na jar, ako sa do toho pustíme s Nanynkou.

Prečo tak príťažlivá žena je stále single?
Nepoznám exaktnú odpoveď. Naozaj neviem, čo je príčinou. Nenazvala by som to prieberčivosťou. Skôr je to kombinácia viacerých vecí. V predchádzajúcich vzťahoch som veľa chýb urobila aj ja. Chýbala mi tolerancia. Bola a stále som žena, ktorá chce buď všetko alebo nič. Teda dosť náročná. Nie som tiež typ, ktorý sa ľahko zaľúbi, ak by som to mala spriemerovať, tak možno raz za 7 – 8 rokov. Jasné, že ma mrzí, že nemám frajera, priateľa, manžela, proste svoju spriaznenú dušu, ale na druhej strane verím, že tí, ktorí sa stretnúť majú, sa aj stretnú. Nezúfam si, viem, že nezostanem sama. A ak by sa to náhodou aj stalo, život by bol aj tak krásny.

Čo musíte mať v kabelke?
Nič extra. Peňaženku, mobil a krém na ruky. Samozrejme mám v nej o veľa viac „bordelu“ J

Aké sú vaše kozmetické vychytávky?
Raz do mesiaca chodím na jednu kliniku estetickej medicíny, kde mi hydratujú pleť, keďže ju mám z neustáleho líčenia suchú. Ale inak nič špeciálne, nakrémujem sa ráno aj večer a to je všetko.

Andrea Hinková – Tarová

Jana Hospodárová
V televízií sa pohybuje už dlhých dvadsať rokov. Nám je sympatická nielen pre svoj stále mladistvý vzhľad a iskrivý úsmev, ale aj preto, že jej nie sú ľahostajné osudy týraných a zatúlaných psov a mačiek. Okrem psa z útulku má aj koňa Diora, ktorý je už v dôchodkovom veku a svoju jeseň života si užíva mimo Bratislavy. Aj vegetariánkou sa stala z etických dôvodov. Jej láska k zvieratám a mladistvý vzhľad nás nasmerovali do priestorov multifukčného rezortu  x Bionic Sphere® v Šamoríne. Okrem toho, že najväčšiu časť rezortu tvorí moderné olympijské jazdecké centrum, sú tu aj nádherné priestory pre šport, relax, či gastronómiu.