Je štatisticky dokázané, že ženy po narodení prvého potomka zanedbávajú starostlivosť o seba a výhradne sa starajú len o rodinných príslušníkov. Nie je na tom nič zlé, samozrejme, ale každá žena – matka potrebuje mať chvíľku len pre seba.

Chvíľku, kedy sa nemusí venovať domácim prácam a kedy nebude musieť riešiť čo uvariť. Chvíľku, kedy jej jedinou povinnosťou bude relax.

Doprajte si pár dní v kúpeľoch
Slovensko má množstvo kúpeľných miest, v ktorých si môžete oddýchnuť kedykoľvek budete potrebovať. Medzi najznámejšie kúpele patria kúpele Turčianske Teplice, Piešťany, Rajecké a Trenčianske Teplice, Lúčky, Nimnica, Bojnice. A to zďaleka nie sú všetky. Kúpele vám poskytnú oddych v pravom slova zmysle. Čaká vás množstvo procedúr, vírivky, rôzne sauny, ale aj chutné jedlo a reštaurácie na úrovni. Pár dní „mimo reality“ vám zaručene prospeje. Pochopiteľne, že budete mať obavy o svoje deti. Nemusíte sa však o ne báť. Bude o ne dobre postarané.

Prečítajte si obľúbenú knižku
Ak milujete čítanie kníh a popri deťom sa vám akosi nedá k nim dostať, poproste svojich blízkych/ partnera, aby sa vám o detičky aspoň na chvíľu postarali. Spravte si voľnejší deň – vezmite si obľúbenú knihu, ktorú ste už dlhé roky nečítali, poprípade si prečítajte takú, ktorú ešte nemáte prečítanú. Pri knihe čas beží neuveriteľne rýchlo. Vďaka nej zabudnete na všetky starosti a problémy, ktoré vás už dlhšiu dobu trápia. Počas toho, ako si budete čítať knihu, kľudne si do pozadia pustite relaxačnú hudbu. Vyložte si nohy, ale ešte predtým si spravte dobrú masáž levanduľovým masážnym olejom.

Venujte sa svojim záľubám
Rady pletiete, vyšívate, fotografujete, alebo varíte? Venujte sa tomu, čo milujete. Ak máte čo i len jeden voľný deň k dispozícii, zájdite si načerpať energiu na slniečko do prírody. Sadnite si na záhradku pod markízu, pripravte si kávičku alebo obľúbené smoothie, kreslite, čítajte noviny, lúštite krížovky. Aktivít, ktorým sa môžete venovať, je neúrekom. Voľný čas ale môžete využiť aj na cvičenie. Stačí si ľahnúť na gymnastickú žinenku, spraviť zopár cvikov – odporúčame plank a brušáky.